• Mam Talent

          • 17 listopada w naszej szkole odbył się "Mam Talent". Impreza bardzo lubiana i wyczekiwana zarówno przez widzów jak i uczestników konkursu. Uczniowie zaprezentowali różnorodne talenty: zaskoczyli nas pięknymi głosami, zdolnościami plastycznymi i fotograficznymi, świetnym tańcem, piękną grą aktorską oraz akrobatyczną sprawnością.

            Klasa 4a zadbała o świetne przygotowanie wydarzenia, począwszy od scenografii aż po prowadzenie. W różnych momentach uczniowie mogli uczestniczyć w różnych zabawach, takich jak chociażby gorące krzesełka, twister w parach czy jengę.

            Po obejrzeniu wszystkich występów i ciężkich naradach jury w składzie: Pani Profesor Aldona Nocna, Pan Profesor Rafał Krajewski oraz Przewodnicząca Szkoły Amelia Kucharska przyznało: 3. miejsce Bartłomiejowi Nowakowi, 2. miejsce Mariannie Masłowskiej, 1. miejsce Zuzannie Drywie. Występ Zuzi wywołał ogromny entuzjazm i oklaski wśród społeczności szkolnej, dlatego zdobyła ona również nagrodę publiczności.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy pięknie wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Dziękujemy również Radzie Rodziców w ufundowanie nagród oraz Panu Łukaszowi Małeckiemu właścicielowi firmy COMEA za wsparcie techniczne.

          • Wycieczka po Małopolsce

          • Przez trzy pogodne dni listopada uczennice i uczniowie klas 1b, 2b i 3a pod opieką prof. Bogusławy Wojno, prof. Aldony Nocnej, prof. Tomasza Sikorskiego i prof. Krzysztofa Mostowskiego podróżowali po południowej Polsce. Na trasie wycieczki znalazły się: Kraków, Zakopane, Wadowice i Auschwitz. Program był bardzo bogaty. Zwiedziliśmy krakowskie zabytki: Katedrę Wawelską i Bazylikę Mariacką, spacerowaliśmy przez Dolinę Kościeliską i Krupówki, podziwiając Tatry i słuchając szumu potoku, zwiedziliśmy Muzeum Jana Pawła II i Muzeum Auschwitz, jedliśmy oscypki i słynne kremówki papieskie. Mieliśmy też czas na rozrywkę (laserowy paintball). Było wiele wrażeń!

          • Uroczystości miejskie - Święto Odzyskania Niepodległości

          • 11 listopada delegacja uczniów naszego LO z Panem dyrektorem Jakubem Krzewinskim, prof. Aldoną Nocną i prof. Tomaszem Sikorskim wzięła udział w miejskich obchodach Święta Odzyskania Niepodległości. Uczestniczyliśmy we mszy świętej, pomaszerowaliśmy z pocztem sztandarowym pod pomnik Romualda Traugutta, gdzie odbyła się główna uroczystość, oraz zaśpiewaliśmy hymn narodowy w Dworku Prezydenta.

          • 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległośći

          • 10 Listopada uczniowie klasy 4B oraz przedstawiciele innych klas przygotowali pod przewodnictwem pani profesor Anny Polanowskiej uroczystą akademię upamiętniającą odzyskanie przez Polskę niepodległości.

            Po uroczystym przekazaniu sztandaru, pan dyrektor Jakub Krzewiński wygłosił krótki wstęp odnosząc się do fundamentalnej i niezbywalnej wartości jaką jest dla każdego człowieka Wolność. W nawiązaniu do wojny, którą bohatersko toczy Ukraina, aby swojej wolności nie oddać, były to słowa poruszające i uświadamiające. Przypomniały nam, że wolność nie jest jednak kwestią tak oczywistą jak mogłoby się wydawać i że trzeba o nią nieustannie dbać.


            Akademia była pięknym, artystycznym wyrazem szacunku i hołdem dla poległych Polaków, którzy przez 123 lata walczyli, aby Polska znów była wolna, aby w ogóle zaistniała na mapie jako kraj. Niezwykle uzdolnieni uczniowie, poprzez swoje wokalne i recytatorskie umiejętności wzruszyli widownię przejmującym spektaklem. Przypomnieli nam, że kraj podzielony, niezdolny do reform jest słaby. Naszym obowiązkiem jest więc jednoczyć się i budować wspólnie dobrobyt Polski, aby w chwili próby okazać siłę i mądrość.


            Ogromne podziękowania dla uczniów klasy 4B, panów z 4A i dziewcząt obdarzonych wspaniałymi
            głosami z 2A i 1B.

          • Wycieczka do Szkoły Leśnej na Barbarce

          • Uczniowie klasy 2a i 4a uczestniczyli w ubiegłym tygodniu w trzydniowej wycieczce do Szkoły Leśnej na Barbarce. 

            Program wycieczki był przepełniony zajęciami w terenie z przewodnikami i ekologami oraz grami edukacyjnymi. Poznaliśmy m.in. rodzaje płazów, drzew oraz formy ochrony przyrody.Wieczory spędzaliśmy przy ognisku, wspólnie się integrując.

          • Wykład o zbrodni katyńskiej

          • Dnia 27.10. w ramach zajęć historii odbył się wykład Prezesa Stowarzyszenia Katyń.

            Dr Bogajewski wygłosił prelekcję o wielkopolskich ofiarach zbrodni katyńskiej „Mieszkańcy województwa poznańskiego – ofiary ludobójstwa katyńskiego”. Uczestniczące w spotkaniu klasy 4a, 4b i 2b obejrzały również poruszający film z opowieściami rodzin katyńskich.

            Dariusz Buska

          • Szkoła pamięta

          • W przededniu Wszystkich Świętych klasa 2b wraz z wychowawcą udała się na cmentarz. W imieniu społeczności szkolnej zapaliliśmy symboliczne znicze na grobach żołnierzy i nauczycieli LO.

          • Strefa relaksu otwarta!

          • Od dziś w szkole działa „Strefa relaksu” – miejsce odpoczynku dla uczniów i pokój terapeutyczny. Jest to pomysł i projekt pana dyrektora Jakuba Krzewińskiego, zrealizowany we współpracy z uczniami i pracownikami LO. Mamy nadzieję, że miejsce to umili społeczności szkolnej czas spędzony w szkole. Miłego korzystania!

          • Otrzęsiny klas I

          • Tradycyjnie pierwszoklasiści przeszli otrzęsiny. Z "kotów" stali się pełnoprawnymi uczniami naszego liceum. Zanim do tego doszło drużyny Harrego Pottera, Star Wars i Flintstonów zmierzyły się z zadaniami. Drugoklasiści sprawdzili ich wiedzę o szkole, znajomość utworów muzycznych oraz sprawność, refleks i talenty w różnych konkurencjach. Zabawa była fantastyczna, a kreatywność i zaangażowanie pierwszaków zaskoczyło nie tylko jury :) Na sam koniec uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami złożyli przysięgę. Najlepiej ze wszystkimi zadaniami poradziła sobie klasa IC. Gratulujemy!

          • Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          • Społeczność uczniowska przedstawiła historię Komisji Edukacji Narodowej oraz podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za trud, jaki wkładają w kształtowanie charakterów oraz za uświadamianie celowości i potęgi nauki, a także za stwarzanie ciepłej i przyjaznej atmosfery w szkole.


            Głos zabrał również Pan Dyrektor Jakub Krzewiński, który po złożeniu pracownikom życzeń, wręczył Nagrody Dyrektora oraz złożył podziękowania nauczycielom, którzy w tym roku obchodzą jubileusz swojej pracy w liceum.
            Uczniowie natomiast przyznali swoje nagrody - Oskary, w trzech nietypowych kategoriach. Nauczycielem opowiadającym najlepsze anegdoty okazał się Pan Profesor Rafał Krajewski, najlepiej za technologią podąża Pan Dyrektor Jakub Krzewiński, a najlepsze poczucie stylu ma Pani Profesor Bogusława Wojno.


            Jeszcze raz całemu gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły życzymy wytrwałości, dalszych sukcesów oraz wielu szczęśliwych dni!


            Na apelu swoje działania podsumował Samorząd Uczniowski i przedstawił nowy skład SU na rok szkolny 2022/2023. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Amelia Kucharska, a jej zastępcami Jan Kalinowski i Patrycja Bibro.

          • Nagroda Starosty Powiatu Aleksandrowskiego

          •  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Starosta Aleksandrowski Lidia Tokarska w czwartek, 13 października br, zorganizowała spotkanie dla dyrektorów i nauczycieli szkół oraz placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat, podczas którego wręczyła wraz z Wicestarostą Aleksandrowskim Adamem Potaczkiem nagrody za zasługi i osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej.

            W tym roku z grona pedagogicznego naszego liceum nagrodę samorządową otrzymała Pani Profesor Bogusława Wojno. Gratulujemy!

          • Wykład "Afryka oczami pracownika UNICEF. Jak skutecznie pomagać?"

          • Uczniowie mieli okazję wysłuchać w Miejskie Centrum Kultury - Kino Zdrój w Ciechocinku wykład Pani Doktor Agnieszki Podoleckiej ,,Afryka oczami pracownika UNICEF. Jak skutecznie pomagać?”.

            Młodzież zapoznała się na początku z polskimi korzeniami organizacji UNICEF, która została założona przez Dr. Ludwika Rajchmana. Każdy ma prawo do godnego życia, co potwierdza praca wolontariuszy na rzecz wciąż potrzebujących mieszkańców Afryki. Uczniowie mieli też okazję poznać walory kontynentu afrykańskiego 🌍: zabytki, interesujące grupy etniczne, a także krajobrazy i miasta. Przekonaliśmy się, że Afryka jest świetnym miejscem podróży.