• Podsumowanie Ciechocińskiej Parady Majowej

• W sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku podczas spotkania podsumowującego 6. Ciechocińską Paradę Majową delegacja naszego LO w składzie: prof. Aldona Nocna i Jan Kalinowski otrzymała pamiątkową statuetkę i dyplom.

• Chwalimy się sukcesami pływackimi

• Aleksandra Urbańska, uczennica klasy 1a, na co dzień trenująca pływanie w UKS "Kurort" działającym przy LO, zdobyła 2 brązowe medale na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbyły się 27.05 w Bydgoszczy. Ola wywalczyła medale na dystansach: 100 i 200 metrów stylem grzbietowym.

Kolejną naszą medalistką mistrzostw województwa jest Aleksandra Odważna, uczennica klasy 2a, na co dzień trenująca w Toruniu, która zdobyła brązowy medal na dystansie 400m stylem dowolnym. Gratulujemy dziewczęta!

• W stronę słońca!

• 17 czerwca odbył się w Teatrze Letnim w Ciechocinku koncert z cyklu Cztery Pory Roku pt. „W stronę słońca”.

Wzięły w nim udział nasze uczennice Katarzyna Stancelewska z klasy IIa oraz Zuzanna Drywa z klasy IIb. Kasia Stancelewska zjawiskowo wykonała utwór pt. „Niech żyje bal” Maryli Rodowicz oraz Zuzia Drywa w duecie z Marcelem Matyjanowskim, która wykonała utwór pt. „Co mi Panie dasz” z repertuaru zespołu Bajm. Serdeczne gratulacje!!

• Wycieczka do Krakowa, Zakopanego i Ojcowa

• Od 5 do 7 czerwca wraz z panią prof. Małgorzatą Pełkowską-Jemczurą, panią prof. Katarzyną Krukowską, panią prof. Ewą Malinowską oraz panem prof. Krzysztofem Mostowskim byliśmy na wycieczce w Krakowie, Zakopanem i Ojcowie. Była ona zorganizowana dla uczniów klas pierwszych.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kraków, gdzie podziwialiśmy przepiękną, dawną stolicę Polski (Wawel, krypty w których są pochowani wybitni Polacy oraz królowie, ziejącego ogniem smoka oraz dzwon Zygmunta, którego serce spełnia marzenia. Oby wszystkim nam się spełniły . Po długim spacerze uliczkami Krakowa, wyruszyliśmy do pensjonatu w Zakopanem, gdzie po zakwaterowaniu i miłym przyjęciu przez gospodarzy zjedliśmy pyszną obiadokolację. Po tak intensywnym dniu zasnęliśmy niczym małe dzieci.

Drugiego dnia pogoda zrobiła nam psikusa, w związku z czym musieliśmy zmienić plany. Zwiedziliśmy kościół pod wezwaniem świętego Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie, uznawany za najstarszy kościół drewniany na Skalnym Podhalu i jeden z najstarszych tego typu w Polsce, dom Jana Kasprowicza, architekturę góralskiej starówki, skocznię, zabytkowy cmentarz. Następnie udaliśmy się na Gubałówkę, a czas wolny spędziliśmy na Krupówkach. Po równie mocno wyczerpującym dniu był czas na chwile relaksu i integrację przy ognisku. Bawiliśmy się świetnie, tańczyliśmy i śpiewaliśmy.

Trzeciego, a zarazem ostatniego dnia, wyruszyliśmy w podróż powrotną, Jednym z ostatnich punktów naszej wycieczki był Ojców, gdzie zwiedziliśmy Pieskową Skałę, Maczugę Herkulesa, a Doliną Prądnika dotarliśmy do Bramy Krakowskiej. Po tylu pozytywnych wrażeniach wyruszyliśmy do Ciechocinka. Ta wycieczka była nowym doświadczeniem, poznaliśmy ciekawe zakątki i historię Polski. Wyjazd został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Wiktoria Słomkowska

• Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku

• Ogromny sukces naszej uczennicy Julii Sobczak

Julia, uczennica klasy 1b, została finalistką etapu centralnego, Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku, który odbył się w Toruniu, 2 czerwca 2023r .

Składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy kolejnych sukcesów!

• Nowe stojaki

• W ramach propagowania ekologicznych środków transportu na terenie szkoły powstał parking dla hulajnóg . Utworzono także dodatkowe stanowiska rowerowe . Zachęcamy więc gorąco do korzystania z własnych "dwóch kółek"!

• Wycieczka do Warszawy

• 23.05.2023 r. uczniowie klas 1b, 1c oraz 2b pod opieką pani prof. Ewy Malinowskiej, pani Iwony Kozińskiej i pana prof. Krzysztofa Mostowskiego uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Licealiści zwiedzili Sejm RP, Stare Miasto oraz Zamek Królewski. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie Łazienek Królewskich. To był świetnie spędzony czas , duża dawka wiedzy, integracja i aktywny wypoczynek.

• Lekcje w plenerze

• Lekcja poza murami szkoły to przyjemność. Po Ciechocinku oprowadziła uczniów klasy 2b prof. Aldona Nocna, która opowiedziała o dziejach uzdrowiska. Przypomniała ludzi, miejsca i zdarzenia. Pogoda dopisała! Na zdjęciu grupa z prof. Krzysztofem Mostowskim