• Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Głównymi celami konkursu są pogłębienie wiedzy o kulturze angielsko- i niemieckojęzycznej, kreowanie wzorców spędzania wolnego czasu, doskonalenie umiejętności muzycznych, zainteresowanie uczniów muzyką i piosenką obcojęzyczną, zachęcanie do prezentacji swoich umiejętności wokalnych przed publicznością, prezentacja dorobku artystycznego uczniów oraz integracja młodzieży powiatu aleksandrowskiego.
    • XI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

🎤15 marca 2024 roku to dzień, który zapisze się w historii naszej szkoły jako XI edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. W świetle reflektorów, przy wsparciu Honorowego Patronatu Pani Lidii Tokarskiej, Starosty Aleksandrowskiego, rozpoczęła się ta niezwykła przygoda muzyczna. 🎼

W Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku swoje umiejętności sceniczne przed jury i licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali młodzi mieszkańcy powiatu aleksandrowskiego. Jury tego dnia miało ciężki orzech do zgryzienia, musiało ocenić każdy z występów – ocenie podlegały walory głosowe, poprawność językowa, interpretacja, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny .

W tym roku w skład jury weszli:

- Pani Profesor Bogusława Wojno – przewodnicząca jury

- Pan Jakub Krzewiński – dyrektor naszego liceum

- Pani Monika Szczepańska –przedstawiciel Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku

- Pan Wicestarosta Andrzej Łozicki

- Pan Sławomir Małecki – legenda muzyki blues-rockowej, gitarzysta zespołu ,,Zdrowa Woda”

Po obejrzeniu występów wszystkich uczestników tegorocznego konkursu oraz po długiej naradzie jury przyznało:

🥇I miejsce Katarzynie Stancelewskiej z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku

🥈II miejsce Davidowi Lewandowskiemu z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku

🥉III miejsce Mariannie Masłowskiej z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku

🏆Nagrodę publiczności otrzymał David Lewandowski.

W XI Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej swoje umiejętności zaprezentowali również:

💎Malwina Łuczak – LO w Ciechocinku

💎Maja Centkowska – SP nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim

💎Olga Dudek – SP w Niszczewach

💎Karolina Głowacka– ZS nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim

💎Natalia Chełminiak – ZS w Konecku

💎Julia Ankiersztajn – LO w Ciechocinku

💎Zofia Łęga – LO w Ciechocinku

💎Justyna Kretkowska – ZS w Konecku

💎Dorota Racka – Kolegium Salezjańskie w Aleksandrowie Kujawskim

💎Natalia Skrodzka – SP nr 1 w Ciechocinku

💎Dagmara Kornaszewska – ZS nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim

Wszystkie nagrody o łącznej wartości 2000 zł ufundował Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego. Za upominki, które otrzymali uczestnicy konkursu, dziękujemy panu Kacprowi Krzewińskiemu z wydawnictwa Nowa Era, pani Joannie Troczyńskiej-Budzie z wydawnictwa Macmillan oraz pani Ewie Białoszyckiej z wydawnictwa Egis spółka z o.o. oraz panu Wojciechowi Marjańskiemu z Uzdrowiska Ciechocinek S.A

XI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej z pewnością nie odbyłby się, gdyby nie wkład wielu ludzi , którym bardzo serdecznie organizatorzy chcą podziękować. W tym roku szczególne podziękowania składamy :

-panu Łukaszowi Małeckiemu właścicielowi firmy COMEA za pomoc w organizacji konkursu i nagłośnienie imprezy

-panu Pawłowi Paczkowi za profesjonalną obsługę fotograficzną festiwalu

-dyrekcji i pracownikom Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku za owocną współpracę w organizacji naszego konkursu

-panu Sławomirowi Małeckiemu za udział w pracach jury i merytoryczne wsparcie konkursu

-pani Iwonie Kozińskiej -sekretarz naszej szkoły za pomoc i zaangażowanie w organizację konkursu

Wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie, kreatywność i dobre chęci podczas przygotowań.

Gratulujemy z całego serca wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że przyszła edycja konkursu będzie równie udana jak tegoroczna!

fot. Paweł Paczek