• XI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

• Szanowni Państwo!

Dyrekcja oraz nauczyciele języków obcych LO im. St. Staszica w Ciechocinku zapraszają do udziału w XI Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów 7. i 8. klas szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Odbędzie się on 15 marca w sali kinowej MCK w Ciechocinku. Więcej informacji (regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową) znajdą Państwo wkrótce na naszej stronie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!

• Dzień bez plecaka

• 11 stycznia SU zorganizował w szkole "Dzień bez plecaka" Zabawa ta zawsze przynosi pozytywne emocje i szerokie uśmiechy Oczywiście, tradycyjne torby zostały odstawione na boczny tor - w końcu kreatywność uczniów nie znała żadnych granic!

Książki i zeszyty pojawiły się w najróżniejszych pojemnikach, takich jak poduszki, walizki, koszyki, wózki, garnki, lodówki, kosze, taczki a nawet w oponie czy lampie . Ograniczenia nie istniały, a uczniowie zaskoczyli wszystkich swoją niezwykłą pomysłowością. Serdecznie gratulujemy oryginalności! Impreza ta miała charakter konkursu. Wyłonieni zostali zwycięzcy:

I miejsce zajął Augustyn Kłaczyński

II miejsce Dominik Wróblewski

III miejsce Alan Markowski

• Zbieramy baterie

• Z inicjatywy pani prof. Małgorzaty Winieckiej nasza szkoła przystąpiła do projektu "Zbieramto w szkole"! Pieniądze uzyskane dzięki „charytatywnemu recyklingowi” zostaną przekazane na pomoc ubogim w Czadzie i Tanzanii. Tam w Afryce, dzięki obecności misjonarzy – księży sercanów - powstają studnie głębinowe dające dostęp do czystej wody tysiącom ludzi. „Zbieramto w szkole” pomaga również dzieciom z Domu Dziecka w Boliwii i na Filipinach.

Cieszymy się bardzo, że z tak dużym entuzjazmem włączyliście się do tego projektu.

Zebraliśmy łącznie 13 048 baterii.

I miejsce zajęła klasa II b

8 224 baterie to jest ok 293,7 baterii na osobę w klasie łącznie z wychowawcą (gratuluję pani prof. Ewie Malinowskiej, bo wiem że 1078 baterii to jej wkład własny)

II miejsce klasa III b

1 641 baterii to jest ok 91,2 baterię na osobę

III miejsce klasa II c

1 478 baterii – 67 baterii/ osobę.

Nagrody indywidualne

1. Adam Wiśniewski klasa II b 6871 zebranych baterii

2. Milosz Gapiński klasa II c 934 baterie

3. Mateusz Chrzanowski klasa III b 877 baterii

Nasza akcja zbierania baterii trwa nadal, bo „warto pomagać”. Ogłaszamy więc drugą edycję konkursu. Trzy klasy, które jako pierwsze dostarczą do końca stycznia co najmniej 300 baterii otrzymają dzień bez pytania. Konkurs tym razem jest klasowy, powodzenia!