Rok szkolny pożegnaliśmy na wesoło, o co zadbali uczniowie i uczennice klasy 1a pod czujnym okiem wychowawczyni Małgorzaty Winieckiej. (Ujawniły się talenty aktorskie!)
Aktualności
Zakończenie roku z uśmiechem – talent aktorski klasy 1a
- 8
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025 – gratulujemy i życzymy udanych wakacji!
- 37
W piątek 27 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2024/2025. Przez ponad godzinę dyrektor Jakub Krzewiński wręczał uczniom nagrody za wyniki w nauce i sporcie, za wysoką frekwencję oraz działalność społeczną. Było ich 115!
44 uczennic i uczniów uzyskało średnią ocen powyżej 4,5.
Najwyższą średnią uzyskał Rafał Stępkowski z klasy 1a, który został wytypowany jako kandydat Rady Pedagogicznej do stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Gratulujemy prymusom!
Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy otrzymania promocji do następnej klasy i życzymy udanych wakacji!
Dziękujemy, Księże Januszu – za każdy gest życzliwości i słowo wsparcia
- 2
27 czerwca pożegnaliśmy ks. Janusza Kęsickiego, który został mianowany proboszczem Parafii pw. św. Michała Archanioła w Niemysłowie.
Dziękujemy za serdeczność, cały trud i serce wkładane w nauczanie.
Zakończenie pięknego rozdziału – Pani Profesor Bogusława Wojno odchodzi na emeryturę
- 1
Po 38 latach pracy w naszym LO odeszła na emeryturę prof. Bogusława Wojno, która uczyła języka angielskiego i rosyjskiego oraz była wychowawcą wielu klas.
To dla nas wszystkich wyjątkowy dzień, chwila, w której kończy się pewien rozdział w historii naszego liceum. Przez wszystkie lata pracy w naszej szkole Pani Profesor Bogusława Wojno dała się poznać jako osoba niezwykle zaangażowana, sumienna i kompetentna. Jej cechą wyróżniającą cechą była odpowiedzialność za to, co robiła oraz niezwykła pracowitość i systematyczność - tak ważna w nauczaniu języka obcego.
Życzymy, aby emerytura była czasem pełnym beztroski, zdrowia, realizacji marzeń i spełnienia osobistego. Niech każdy dzień przynosi uśmiech na twarzy i satysfakcję z osiągnięć życiowych!
Prymus Pomorza i Kujaw II
Jakub Tokarski, uczeń klasy II b otrzymał stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pana Piotra Całbeckiego. Kuba jest stypendystą programu już drugi rok z rzędu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie
Z dumą i radością informujemy, że Antoni Łukomski , uczeń klasy II a zajął I miejsce w Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizowanym przez Wydział Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszcz.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Nauka w praktyce – uczniowie w laboratoriach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
- 46
13 czerwca 2025 roku uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach biologiczno-chemicznych, które odbyły się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Nasi Uczniowie pod okiem pracowników naukowych z Katedry Chemii Środowiska i Bioanalityki mieli okazję samodzielnie wykonać sześć różnorodnych ćwiczeń laboratoryjnych. W ramach zajęć uczyli się strącać białka serwatki z mleka oraz izolować poszczególne frakcje białek mleka – albuminy i globuliny. To pozwoliło im lepiej zrozumieć skład mleka oraz mechanizmy oddzielania i oczyszczania związków biologicznych.
Przeprowadzili również ekstrakcję jodu za pomocą rozdzielacza, dzięki czemu mogli zaobserwować proces rozdzielania substancji między dwie niemieszające się fazy. Kolejnym zadaniem było miareczkowanie alkacymetryczne kwasu chlorowodorowego za pomocą zasady sodowej z wykorzystaniem wskaźników: fenoloftaleiny oraz oranżu metylowego. Dzięki temu nauczyli się precyzyjnie określać punkt równoważnikowy reakcji oraz zrozumieli praktyczne zastosowanie tej metody w analizie chemicznej.
Na koniec poznali metody ekstrakcji barwników roślinnych z zastosowaniem sedymentacji, dekantacji oraz chromatografii cienkowarstwowej (TLC).
Między eksperymentami uczniowie mieli okazję porozmawiać z Paniami doktorantkami na temat studiów na Wydziale Chemii UMK oraz możliwościach badawczych i roli naukowców w ochronie środowiska i analizie substancji biologicznych.
Warsztaty te były prawdziwą dydaktyczną przygodą, a także okazją do poznania pracy doktorantów i studentów „od kuchni”.
To był dzień pełen nauki, pasji i motywacji do dalszego rozwoju oraz zgłębiania tajników nauk przyrodniczych.
Archiwum Aktualności