• Wycieczka do Paryża i Disneylandu

• Dzisiejszy dzień rozpoczynamy o relacji z wycieczki do Paryża i Disneylandu  , gdzie wraz z uczniami Zespół Szkół nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego, spędziliśmy kilka dni obfitujących w wiele atrakcji.

Zwiedzanie Paryża rozpoczęliśmy od Pól Elizejskich.

Następnie zobaczyliśmy Łuk Triumfalny, później Place Etoile. Wjechaliśmy na największą i najbardziej rozpoznawalną atrakcję Paryża - Wieżę Eiffla,gdzie mogliśmy z góry podziwiać Paryż. Metrem przejechaliśmy na  wyspę La Cité, historycznego centrum Paryża. Przespacerowaliśmy się w okolicach Pałacu Sprawiedliwości, Świętej Kaplicy. Następnie podeszliśmy pod odbudowywaną po pożarze w 2019 roku  Katedrę Notre Dame.

Na koniec udaliśmy się do dawnego pałacu, a obecnie do jednego z największych muzeów na świecie- Luwru.

Kolejnego dnia pojechaliśmy do Disneylandu

Disneyland Paris  to urocze i magiczne parki rozrywki Disneyland Park (z majestatycznym Zamkiem Śpiącej Królewny) oraz Walt Disney Studio (z Avengers Campus)inspirowane twórczością Disneya, gdzie mogliśmy spotkać ulubione postacie z bajek, przeżyć emocjonujące atrakcje i delektować się urokiem francuskiego stylu Disneya.

• Dzień Otwarty w naszym LO!

• W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, podczas którego została zaprezentowana oferta edukacyjna LO na rok szkolny 2024/2025 .

Dziękujemy licznie przybyłym Ósmoklasistom za odwiedziny.

Mamy nadzieję, że to co zobaczyliście i usłyszeliście, da Wam możliwość podjęcia właściwej decyzji o wyborze nowej szkoły. Oprócz przekazania merytorycznych informacji dotyczących naboru i planowanych profili pokazaliśmy się Wam też od tej bardziej rozrywkowej i artystycznej strony . Klasy wyglądały przepięknie, każda z nich miała własny motyw przewodni Na koniec wspólnie zatańczyliśmy belgijkę. Zabawa była przednia, zarówno dla uczniów, nauczycieli, a przede wszystkim, mamy nadzieję, dla zaproszonych gości .

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Wacławie Kaczmarek - Prezes Sanatorium "Eden" w Ciechocinku za przepyszny żurek , którym mogliśmy częstować przybyłych gości

Podsumowując. Dzień Otwarty był doprawdy udany!

Drodzy Ósmoklasiści! Mamy nadzieję, że zobaczymy się we wrześniu . Powodzenia na egzaminach

• Niesamowny sukces Alicji Wilińskiej!

• Niesamowny sukces Alicji Wilińskiej z klasy 3b! W miniony weekend (05-07.04) w Poznaniu odbył się finałowy etap Olimpiady Języka Niemieckiego, w którym udział wzięła po wielu tygodniach solidnej nauki Alicja. Egzamin składał się z części pisemnej i ustnej, obejmując nie tylko umiejętności językowe, lecz także dogłębną wiedzę na temat historii po 1933 roku, literatury oraz kulturę krajów niemieckojęzycznych. Alicja została wyróżniona w gronie najlepszych młodych germanistów w Polsce, zdobywając zaszczytny tytuł finalisty, który zwalnia ją m.in. z egzaminu maturalnego! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Dzień Wiosny pt. "Wiosenne Podróże"

• 21 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się Dzień Wiosny pt. "Wiosenne Podróże". Imprezę przygotowała klasa 2A.

Zadaniem klas było przygotowanie stroju, scenki i stanowisk z potrawami charakterystycznymi dla wylosowanego wcześniej kraju. Podróżowaliśmy po Meksyku, Argentynie, Hawajach, Wielkiej Brytanii, Grecji, Hiszpanii, Indiach, Japonii i USA.

Na uczniów czekało wiele konkurencji takich jak pokaz mody, skakanie na skakance, dyktando i test wiedzy o państwach.

Wygrała klasa 3A,

II miejsce zajęła klasa 2A,

III miejsce klasa 3B.

Wyróżnienie zdobyła klasa 2B.

Gratulujemy i serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę.

tekst: Hanna Kwasigroch

foto: Zuzanna Linek, Jan Kanaś

• Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty 10 kwietnia

• Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 10 kwietnia w godzinach 9:00-13:00.

Ósmoklasisto, będziesz miał okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną, gronem pedagogicznym oraz obecnymi klasami i uczniami. Przygotowaliśmy dla Was również mnóstwo gier i konkursów.

Przyjdź, a na pewno nie będziesz żałować !

Do zobaczenia!

10 kwietnia, 9:00-13:00