• Logo szkoły wybrane!

     • Na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego zostały ogłoszone wyniki konkursu.

      Jury po burzliwych naradach wybrało pracę Kacpra Wieczorkowskiego jako znak graficzny (logo) Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku. Autor zaproponował kilka nowoczesnych koncepcji znaków. Zwycięski projekt przedstawia budynek naszej szkoły w niebiesko-białej kolorystyce.

      Gratulujemy!

     • VII Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej

     • W organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim VII Wiosennym Turnieju w Piłce Siatkowej reprezentacja naszej szkoły złożona z nauczycieli i pracowników administracji i obsługi zajęła II miejsce, ustępując jedynie drużynie Powiatowej Straży Pożarnej. W zawodach, których głównym celem jest integracja, wystąpiło siedem drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Starostwa. Dziękujemy za wspólną zabawę!

      LO w zawodach reprezentowali:

      p. Lidia Czyżniejewska

      p. Teresa Trajdrowska

      p. Ewa Openchowska

      p. Teresa Przybylska

      p. Anna Fijałkowska

      ks. Robert Nawrocki

      p. Dawid Domanowski

      p. Tomasz Sikorski

      p. Jakub Krzewiński

     • Uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Wiesławie Wolfowej

     • Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka 17 czerwca br. na ścianie domu przy ul. Kopernika 7, gdzie mieszkała mgr Wiesława Wolfowa, Honorowa Obywatelka Ciechocinka, Dama Orderu Uśmiechu, dyrektor i nauczycielka naszego LO, została odsłonięta tablica ku Jej czci. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta z Leszkiem Dzierżewiczem na czele, wielu organizacji społecznych, dyrektor, nauczyciele i uczniowie LO im. S. Staszica, delegacje szkół ciechocińskich, dawni współpracownicy, uczniowie i wychowankowie, mieszkańcy miasta. Specjalnymi gośćmi byli członkowie rodziny Pani Wiesławy Wolfowej, którzy z przedstawicielami TPC odsłonili tablicę. Sylwetkę pani W. Wolfowej przypomniał prezes TPC Marian Gawinecki, a wspomnieniami o Niej podzielili się dawni uczniowie: dyrektor LO Zbigniew Różański, Anita Piwowarczyk, Aldona Nocna, Dawid Binemann-Zdanowicz. W imieniu rodziny wyrazy podziękowania złożył wnuk Maciej Makowski (też absolwent LO). Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez pana Sławka Małeckiego. Wystąpili jego podopieczni - uczniowie naszego LO: Patrycja Bibro, Aurelia Tomaszewska i Aleksander Wonorski.

     • Wiesława Wolfowa

     • Pedagog z Orderem Uśmiechu!

      Wiesława Wolfowa – wybitny pedagog i działaczka społeczna urodziła się w 1923 r. w Krojantach, majątku swoich rodziców Leliwa-Pruszaków. W czasie okupacji, po zamordowaniu ojca i wywiezieniu matki do Generalnego Gubernatorstwa ukrywała się na Kaszubach u dziadków, a następnie pracowała jako opiekunka do dziecka w rodzinie niemieckiej. Po wojnie pracowała jako niewykwalifikowana nauczycielka w szkołach powiatu chojnickiego. W 1951 r. zamieszkała w Ciechocinku. Pracując w szkole sanatoryjnej, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1956-1975 była dyrektorem nieistniejącego już II LO w Sanatorium Młodzieżowym im. J. Krasickiego, pełniąc również funkcję kierownika wychowania. Potem do 1979 r. była dyrektorem LO im. S. Staszica w Ciechocinku. Musiała odejść ze stanowiska, bowiem naraziła się ówczesnym decydentom, stając w obronie młodzieży. Pozostała w zawodzie, ucząc języka polskiego do 1987 r. W swojej pracy kierowała się przede wszystkim sercem. Życzliwa i pełna pogody ducha umiała znaleźć wspólny język z młodzieżą.

      Przez całe swoje życie angażowała się w działalność społeczną. Pamiętała zawsze o osobach w podeszłym wieku, samotnych i bezradnych. Drzwi jej mieszkania zawsze były otwarte dla potrzebujących. 

      Pracowała w Związku Nauczycielstwa Polskiego, PTTK, w Kole Diabetyków. Pełniła też funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka. Za swoją działalność społeczną  została wyróżniona wieloma odznaczeniami państwowymi i związkowymi. Jednak najbardziej ceniła sobie Order Uśmiechu przyznany przez dzieci. W 1996 r. Rada Miejska Ciechocinka przyznała jej tytuł honorowego obywatela miasta.

      Zmarła 2 czerwca 2002 r. Została pochowana w Alei Zasłużonych na cmentarzu komunalnym w Ciechocinku.

      Aldona Nocna

     • Konkurs na logo szkoły!

     •  

      Szanowni Uczniowie i Absolwenci, 

      Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na logo Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku. To okazja, aby efekty Waszej pracy zostały na zawsze uwiecznione. Zwycięskie logo będzie oficjalnym znakiem graficznym naszej szkoły. Najlepsza praca zostanie nagrodzona. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie. 

      Czekamy na Wasze prace do 29 maja 2021r. Prace należy wysłać na maila samorzad@lociechocinek.pl z dopiskiem konkurs na logo. 

      Powodzenia!

      Regulamin konkursu: Regulamin_logo.pdf

     • Wielkanoc

     • Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych

      wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiary w sens życia.

      Pogody w sercu i radości ze Zmartwychwstania Pańskiego

      oraz mokrego kujawskiego śmigusa dyngusa

      życzy

      Społeczność LO im. St. Staszica w Ciechocinku