• Z odwiedzinami w Dworku Prezydenta RP

     • W środę klasa humanistyczno-lingwistyczna udała się wraz z historykiem panem profesorem Dariuszem Buska na spacer do Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku. Wycieczka ta pozwoliła uczniom 1b na zapoznanie się z architekturą zabytku kultury, odświeżenie oraz poszerzenie wiedzy z historii lokalnej i Polski. Młodzież z zainteresowaniem słuchała słów kierownika obiektu pana Bartosza Różańskiego o dziejach dworku i związanych z nim prezydentach naszego kraju. Następnie licealiści mieli okazję zwiedzić wystawę poświęconą I Wojnie Światowej i odzyskaniu niepodległości oraz budowie Drugiej Rzeczypospolitej. Na zakończenie wizyty, dzięki gościnności gospodarza, w sali konferencyjnej miała miejsce podsumowująca mini-lekcja z nauczycielem na temat sztafety pokoleń Polaków w drodze do niepodległości 1795 -1989.

      Tekst: Julia Ankiersztajn (1b)

     • 1 września

     • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023 pod pomnikiem Stanisława Staszica — patrona naszego liceum. Jego życiorys i zasługi przedstawiła Karolina Januszewska z klasy IV B, a delegacja uczniów złożyła kwiaty przed pomnikiem. Nowy Pan Dyrektor Jakub Krzewiński podziękował poprzedniemu Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Różańskiemu za 22 lata pracy, przedstawił nowych nauczycieli oraz życzył uczniom sukcesów, w szczególności maturzystom.

      Społeczność szkolna uczciła minutą ciszy ofiary II wojny światowej w dniu rocznicy jej wybuchu. Przedstawiciele LO uczestniczyli również w miejskich uroczystościach.

      Wszystkim życzymy owocnej pracy!