• Światowy Dzień Poezji

• 21 marca uczciliśmy Światowy Dzień Poezji. Podczas imprezy "Nieobca Szymborska w obcych językach" czytaliśmy wiersze Noblistki, której stulecie urodzin obchodzimy w tym roku. Pan Dyrektor, nauczyciele i uczniowie zaprezentowali wiersze poetki nie tylko po polsku, lecz także po angielsku, chorwacku, niemiecku, włosku, ukraińsku i w esperanto. Warto przypomnieć, że Szymborska była też tłumaczką. Publikowała przekłady poezji z języka francuskiego i niemieckiego.

• X Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

• ,,LADIES AND GENTLEMAN, WELCOME TO THE TENTH FOREIGN SONG COMPETITON!”

Tymi słowami rozpoczęliśmy X. edycję Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs ten, objęty został Honorowym Patronatem Starosty Aleksandrowskiego pani Lidii Tokarskiej.

W Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku, swoje umiejętności sceniczne przed jury i licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali młodzi mieszkańcy powiatu aleksandrowskiego. Jury tego dnia miało ciężki orzech do zgryzienia, musiało ocenić każdy z występów – ocenie podlegały walory głosowe, poprawność językowa, dykcja, interpretacja, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

W tym roku w skład jury weszli:

- Pani Profesor Bogusława Wojno – przewodnicząca jury

- Pan Dyrektor Jakub Krzewiński – dyrektor naszego liceum

- Pani Dyrektor Monika Szczepańska – p.o. dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku

- Pan Wicestarosta Andrzej Łozicki

-Pan Sławomir Małecki – legenda muzyki blues-rockowej, gitarzysta zespołu ,,Zdrowa Woda”

Po obejrzeniu występów wszystkich uczestników tegorocznego konkursu oraz po długiej naradzie, jury przyznało:

I miejsce Sarze Urbańskiej z Zespołu Szkół nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim

II miejsce Malwinie Łuczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku

III miejsce Zuzannie Drywie z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku

Publiczność najbardziej urzekł występ Zuzanny Drywy, która otrzymała nagrodę publiczności.

W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu przyznano nagrodę specjalną Starosty Powiatu Aleksandrowskiego, która została złożona na ręce Natalii Chełminiak z Zespołu Szkół w Konecku.

W jubileuszowym Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej swoje umiejętności zaprezentowali również: Patrycja Bibro – Liceum Ogólnokształcące w Ciechocinku, Marianna Masłowska – Liceum Ogólnokształcące w Ciechocinku, David Lewandowski – Liceum Ogólnokształcące w Ciechocinku, Julia Kurcaba – Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim, Halina Łaszczyk – Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim, Sofia Scivoletto – Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim, Antonina Suczkow – Szkoła Podstawowa nr 3 w Ciechocinku, Marta Drążkiewicz – Zespół Szkół w Konecku, Justyna Domańska – Liceum Salezjańskie Kolegium Kujawskie w Aleksandrowie Kujawskim, Martyna Domańska – Liceum Salezjańskie Kolegium Kujawskie w Aleksandrowie Kujawskim, Jakub Dybowski – Zespół Szkół w Zbrachlinie, Oliwia Możdżeń – Zespół Szkół w Zbrachlinie, Agata Inatlewska – Szkoła Podstawowa im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Stawkach.

Wszystkim, dzięki którym X Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej mógł się odbyć, bardzo gorąco dziękujemy, gratulujemy z całego serca wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że przyszła edycja konkurs będzie równie udana co ta!

• II Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej

• Dnia 16 marca uczennice naszej szkoły: Julia Ankiersztajn, Klaudia Stawicka i Wiktoria Słomkowska z kl. 1b wzięły udział w II Powiatowym Konkursie Wiedzy Psychologicznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu aleksandrowskiego.

Przygotowana przez nie prezentacja i wykazanie się wiedzą psychologiczną w konkursie pytań zaowocowały zdobyciem wyróżnienia oraz nowych doświadczeń.

Nasze uczennice miały okazję pogłębić swoją wiedzę na temat kryzysów emocjonalnych oraz stresu wśród nastolatków, dowiedziały się, w jaki sposób dbać o swój dobrostan psychiczny, a także wymieniły się doświadczeniami z młodzieżą z sąsiednich szkół średnich.

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do dbania o swoje zdrowie psychiczne.

Justyna Marjańska

• Spotkanie z dr hab. Anną Sinkiewicz prof. Collegium Medicum UMK

• W ramach promocji kierunków medycznych oraz Tygodnia Mózgu 13 marca o godz. 12:45 odbędzie się w naszej szkole spotkanie z panią dr hab. Anną Sinkiewicz profesorem Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pani profesor reprezentuje Katedrę Otolaryngologii, Foniatrii i Audiologii i opowie, czym się zajmują ww. dziedziny nauki i dlaczego warto się nimi zainteresować. Spotkanie adresowane jest głównie do uczniów klas medycznych lecz może wziąć w nim udział każdy zainteresowany tematem uczeń. Zapraszamy.