• Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • 25 czerwca 2021 roku w Naszym Liceum odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

       

      Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Wicedyrektora Pana Jakuba Krzewińskiego oraz odśpiewaniem hymnu. Uczniowie otrzymali nagrody za wybitne wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Prymusami szkoły w tym roku zostały dwie uczennice klasy drugich: Zuzanna Rybczyńska (klasa 2D) i Karolina Januszewska (klasa 2B). Następnie docenieni zostali uczniowie ze wzorową frekwencją. Zostały ogłoszone wyniki konkursów, które odbyły się w tym roku szkolnym. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co ogromnie dziękujemy.

      Klasa 1A pod przewodnictwem Pani Profesor Bogusławy Wojno zaprezentowała wspaniałą część artystyczną, po której wszyscy przeszli do swoich klas, by odebrać świadectwa i się pożegnać.

       

      Po 10 miesiącach ciężkiej pracy głównie na zajęciach zdalnych nadszedł wyczekiwany moment odpoczynku dla wszystkich. Czas odpoczynku od nietypowej szkolnej rutyny, która okazała się bardziej ciężka niż każdy się spodziewał. Na ten czas życzymy wspaniałego wypoczynku, udanych, bezpiecznych wakacji.

       

      Dagmara Gębicka

     • Logo szkoły wybrane!

     • Na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego zostały ogłoszone wyniki konkursu.

      Jury po burzliwych naradach wybrało pracę Kacpra Wieczorkowskiego jako znak graficzny (logo) Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku. Autor zaproponował kilka nowoczesnych koncepcji znaków. Zwycięski projekt przedstawia budynek naszej szkoły w niebiesko-białej kolorystyce.

      Gratulujemy!

     • VII Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej

     • W organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim VII Wiosennym Turnieju w Piłce Siatkowej reprezentacja naszej szkoły złożona z nauczycieli i pracowników administracji i obsługi zajęła II miejsce, ustępując jedynie drużynie Powiatowej Straży Pożarnej. W zawodach, których głównym celem jest integracja, wystąpiło siedem drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Starostwa. Dziękujemy za wspólną zabawę!

      LO w zawodach reprezentowali:

      p. Lidia Czyżniejewska

      p. Teresa Trajdrowska

      p. Ewa Openchowska

      p. Teresa Przybylska

      p. Anna Fijałkowska

      ks. Robert Nawrocki

      p. Dawid Domanowski

      p. Tomasz Sikorski

      p. Jakub Krzewiński

     • Uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Wiesławie Wolfowej

     • Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka 17 czerwca br. na ścianie domu przy ul. Kopernika 7, gdzie mieszkała mgr Wiesława Wolfowa, Honorowa Obywatelka Ciechocinka, Dama Orderu Uśmiechu, dyrektor i nauczycielka naszego LO, została odsłonięta tablica ku Jej czci. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta z Leszkiem Dzierżewiczem na czele, wielu organizacji społecznych, dyrektor, nauczyciele i uczniowie LO im. S. Staszica, delegacje szkół ciechocińskich, dawni współpracownicy, uczniowie i wychowankowie, mieszkańcy miasta. Specjalnymi gośćmi byli członkowie rodziny Pani Wiesławy Wolfowej, którzy z przedstawicielami TPC odsłonili tablicę. Sylwetkę pani W. Wolfowej przypomniał prezes TPC Marian Gawinecki, a wspomnieniami o Niej podzielili się dawni uczniowie: dyrektor LO Zbigniew Różański, Anita Piwowarczyk, Aldona Nocna, Dawid Binemann-Zdanowicz. W imieniu rodziny wyrazy podziękowania złożył wnuk Maciej Makowski (też absolwent LO). Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez pana Sławka Małeckiego. Wystąpili jego podopieczni - uczniowie naszego LO: Patrycja Bibro, Aurelia Tomaszewska i Aleksander Wonorski.

     • Wiesława Wolfowa

     • Pedagog z Orderem Uśmiechu!

      Wiesława Wolfowa – wybitny pedagog i działaczka społeczna urodziła się w 1923 r. w Krojantach, majątku swoich rodziców Leliwa-Pruszaków. W czasie okupacji, po zamordowaniu ojca i wywiezieniu matki do Generalnego Gubernatorstwa ukrywała się na Kaszubach u dziadków, a następnie pracowała jako opiekunka do dziecka w rodzinie niemieckiej. Po wojnie pracowała jako niewykwalifikowana nauczycielka w szkołach powiatu chojnickiego. W 1951 r. zamieszkała w Ciechocinku. Pracując w szkole sanatoryjnej, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1956-1975 była dyrektorem nieistniejącego już II LO w Sanatorium Młodzieżowym im. J. Krasickiego, pełniąc również funkcję kierownika wychowania. Potem do 1979 r. była dyrektorem LO im. S. Staszica w Ciechocinku. Musiała odejść ze stanowiska, bowiem naraziła się ówczesnym decydentom, stając w obronie młodzieży. Pozostała w zawodzie, ucząc języka polskiego do 1987 r. W swojej pracy kierowała się przede wszystkim sercem. Życzliwa i pełna pogody ducha umiała znaleźć wspólny język z młodzieżą.

      Przez całe swoje życie angażowała się w działalność społeczną. Pamiętała zawsze o osobach w podeszłym wieku, samotnych i bezradnych. Drzwi jej mieszkania zawsze były otwarte dla potrzebujących. 

      Pracowała w Związku Nauczycielstwa Polskiego, PTTK, w Kole Diabetyków. Pełniła też funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka. Za swoją działalność społeczną  została wyróżniona wieloma odznaczeniami państwowymi i związkowymi. Jednak najbardziej ceniła sobie Order Uśmiechu przyznany przez dzieci. W 1996 r. Rada Miejska Ciechocinka przyznała jej tytuł honorowego obywatela miasta.

      Zmarła 2 czerwca 2002 r. Została pochowana w Alei Zasłużonych na cmentarzu komunalnym w Ciechocinku.

      Aldona Nocna