• Życzenia

     • Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, radości z przebywania z bliskimi, rodzinnego ciepła.

      Niech te Święta obfitują w miłość, radość, dobro, wiarę i nadzieję na lepsze jutro.

      Oby Nowy Rok był szczęśliwy i obfitował w sukcesy, by zdrowie zawsze dopisywało, a pogoda ducha nigdy nie opuszczała.

     • Koncert "W radości świąt"

     • Nasi utalentowani uczniowie wzięli udział w koncercie "W radości świąt" z cyklu "Cztery pory roku", który odbył się 18 grudnia w MCK. Na scenie wystąpili: Kasia Stancelewska, Patrycja Bibro , Aleksander Wonorski. Nie zabrakło też absolwentów naszej szkoły. Wszyscy rozwijają swój talent pod okiem Sławka Małeckiego. Artyści zostali nagrodzeni brawami.

     • Stypendia Prezesa Rady Ministrów

     • Z ogromną przyjemnością chwalimy się sukcesami naszych uczniów. Tym razem są to prestiżowe stypendia Prezesa Rady Ministrów, które otrzymały:

      stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2021/2022 dla ucznia trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku otrzymała Zuzanna Rybczyńska,

      stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2021/2022 dla ucznia czteroletniego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku otrzymała Karolina Januszewska, dla której sukces jest tym większy, że Karolina otrzymała znamienite stypendium PRM także w ubiegłym roku.

      Naszym Stypendystkom, ich Rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce. Wierzymy, że stypendium będzie motywacją do dalszego rozwoju, doskonalenia wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim, bodźcem do dalszej nauki, do realizacji własnych aspiracji oraz osiągnięć edukacyjnych.

      Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są od 1997 roku. Mogą je otrzymać uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej (ukończenie której umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości), którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczniowie wykazujący szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach rezultaty co najmniej dobre.

     • Kabareton

     •  

      W dniu 6 grudnia w naszej szkole miał miejsce kolejny kabareton. Organizacją wydarzenia zajęła się klasa trzecia B pod opieką wychowawczyni Pani Profesor Anny Polanowskiej. Prowadzącymi były Jagna Kamińska i Karolina Januszewska. W składzie jury zasiadali: Pan Dyrektor Zbigniew Różański, Pani Profesor Aldona Nocna, Pan Profesor Tomasz Sikorski. Wystąpili kolejno reprezentanci każdej klasy, zajmując następujące miejsca:

      Trzecie – 2 A.

      Drugie – 3 C.

      Pierwsze – 3 B.

      Przedstawiono kabarety o tematyce: „Wizyta u lekarza“, „Wywiadówka“, „Ranczo“, „Czerwony Kapturek“, „Egzamin“, „Język Kobiecy“ i miejsce miał również występ w formie Stand-Upu.

      W ramach przerw pomiędzy występami przeprowadzone zostały zagadki oraz łamańce językowe. Podczas podejmowania decyzji o tym, który występ był najlepszy wspólnie bawiliśmy się w dokańczanie słów świątecznych piosenek. Konkursy były prowadzone przez Kingę Szulecką oraz Katarzynę Domanowską. Cała społeczność szkolna bardzo dobrze spędziła czas, zintegrowała się i zrelaksowała.

       

      Dziękujemy bardzo absolwentom naszej szkoły za ufundowanie nagród głównych i Radzie Rodziców za mikołajkowe słodycze.

     • Konferencja Samorządów Uczniowskich województwa kujawsko-pomorskiego

     • W piątek uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w wydarzenie dla młodych liderów z naszego województwa pt. "Konferencja Samorządów Uczniowskich województwa kujawsko-pomorskiego".

      Reprezentanci szkoły - Jan Kalinowski oraz Jakub Baran poszerzyli swoją wiedzę oraz wymienili się doświadczeniami z pozostałymi w trakcie uczestnictwa w trzech panelach.

      Całe wydarzenie odbyło się dzięki ogromnej pracy Kacpra Wieczorkowskiego - przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kacper, oprócz organizacji wziął udział w panelu o aktywizacji młodzieży. W swoich wypowiedziach nawiązywał do modelu działania samorządu w LO.

      Dzięki wsparciu uczniów naszej szkoły udało się sprawnie przeprowadzić rejestracje uczestników, przygotować materiały fotograficzne i filmowe oraz pakiety dla uczestników.

     • Mam Talent

     • Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się Mam Talent zorganizowany przez klasę 3a. Na początku wszyscy zgromadzeni zostali przywitani przez prowadzące: Maję Pieniak i Łucję Małecką. Przedstawiono jury w składzie: Pani Profesor Bogusława Wojno, Pani Profesor Aldona Nocna oraz Pan Profesor Jakub Krzewiński.

       

      W pierwszej części imprezy mogliśmy zasłuchać się w piosenki śpiewane przez utalentowanych wokalistów. Po niesamowitych występach prowadzące musiały się nawodnić, więc poprosiły naszą wodziankę Andżelę o przyniesienie wody. W części drugiej wydarzenia publiczność została zaproszona do obejrzenia wystaw z obrazami, rysunkami oraz zdjęciami. Była możliwość zadawania pytań autorom. Po powrocie na swoje miejsca prowadzące rozbawiły scenę krótkim żartem. Następnie przyszedł czas na uczestników z kolejnymi talentami takimi jak: granie na gitarze, prezentowanie scenki oraz śpiew. Po pięknych występach jury udały się na narady. Niespodziewanie pojawił się tajemniczy kowboj, który wyzwał Pana Profesora Buskę na pojedynek jengi. W tym samym czasie zostały policzone głosy oraz wybrani zwycięzcy Mam Talent.

       

      Po pojedynkach nadszedł długo wyczekiwany moment. Prowadzące odczytały zwycięzców:

      - 2. miejsce ex aequo Oliwia Trojanowska i Patrycja Winiecka,

      - 1. miejsce Nandi Lewandowska,

      - nagroda publiczności - Aleksander Wonorski.

      Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na Mam Talent, który odbędzie się już za rok. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom i publiczności za wzięcie udziału w imprezie. Życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji!

       

      Dziękujemy Panu Michałowi Nawrockiemu i Radzie Rodziców za ufundowanie nagród oraz Panu Łukaszowi Małeckiemu za wsparcie techniczne.

       

      Talent jest to kawałek szlachetnego, lecz surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje”.

      Stanisław Staszic

     • Apel "Polska Niepodległa"

     • Dzień 10 listopada 2021 roku był w naszej szkole dniem niezwykle podniosłym i uroczystym. Świętowaliśmy bowiem odzyskanie niepodległości przez Polskę! Klasa maturalna 3c mimo trudów przygotowań do egzaminu dojrzałości pieczołowicie zadbała o formalność i należytą odświętność apelu dotyczącego tak ważnego dla wszystkich Polaków wydarzenia, jakim jest Narodowe Święto Niepodległości.

      Przygotowane widowisko artystyczno-historyczne przybliżyło nam sytuację polityczną naszego kraju przed dniem 11 listopada 1918 roku, ukazało trudy życia codziennego, ale przede wszystkim oddało ducha narodu polskiego. Była to dla nas chwila zadumy i refleksji okraszona oprawą muzyczną i licznymi recytacjami naszych uczniów. Szczególne podziękowania dla naszych szkolnych talentów muzycznych, Patrycji Bibro, Aurelii Tomaszewskiej oraz Aleksandra Wonorskiego za dostarczenie nam rozlicznych wzruszeń podczas uroczystości.

      Świętujmy dziś i pamiętajmy na co dzień nie tylko od święta o bohaterach, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym kraju. Oni bowiem zapłacili za naszą wolność cenę najwyższą, stracili życie wierząc w słuszność swojej sprawy.

      „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.

      Józef Piłsudski

     • Koncert muzyki filmowej z cyklu „Cztery pory roku”

     • Nasi uczniowie mają rozliczne talenty. Śpiewają i grają na gitarze. Pod opieką Sławka Małeckiego (absolwenta LO) ćwiczą w MCK. W sobotę zaprezentowali piosenki filmowe. Na scenie w Teatrze Letnim zaśpiewali i zagrali uczniowie: Patrycja Bibro, Zuza Drywa, Katarzyna Stancelewska, Aurelia Tomaszewska, Aleksander Wonorski oraz absolwenci:Dominika Bibro, Ola Ejsmond, Miron Karlewski i Hubert Popławski. Otrzymali zasłużone brawa!

     • #SzkołaPamięta

     • Nasz szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Akcja jest realizowana w czasie , w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w naszej historii – tej ogólnonarodowej ale przede wszystkim lokalnej. W polskiej tradycji święta zaduszne są obchodzone ze szczególną zadumą, pamięcią i nostalgią. Pielęgnując tę tradycję - uczniowie naszej szkoły, pod opieką Lidii Czyżniejewskiej – pedagog, Teresy Trajdrowskiej - sekretarza szkoły i Dariusza Buski – nauczyciela historii, odwiedzili zabytkowy cmentarz parafialny przy ul. Wołuszewskiej w Ciechocinku. Tutaj miejsce wiecznego spoczynku znalazły ofiary I i II wojny światowej. Na nekropolii znajduje się jedna mogiła zbiorowa, w której spoczywa dziewiętnastu żołnierzy, którzy stracili życie podczas I wojny światowej, grób Legionisty kawalera Krzyża Virtuti Militari oraz trzy mogiły zbiorowe ofiar egzekucji przeprowadzonych przez Niemców podczas II wojny światowej. W pierwszej mogile spoczywa jedna pielęgniarka i osiemnastu żołnierzy Wojska Polskiego rozstrzelanych na terenie ciechocińskiego sanatorium we wrześniu 1939 r. W drugiej mogile spoczywają ofiary egzekucji przeprowadzonej na terenie lasu Odolion (w liczbie trzydziestu czerech). W 1945 r. ciała ofiar ekshumowano i przeniesiono na cmentarz parafialny w Ciechocinku. W trzeciej mogile spoczywają ofiary egzekucji przeprowadzanych przez hitlerowców, w tym m. in. ofiara egzekucji pod murem hali targowej od strony ul. Broniewskiego oraz ofiara egzekucji w rejonie warzelni soli. Młodzi ludzie poznali historię poległych bohaterów, złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze na ich grobach. Była to prawdziwa lekcja historii, kształtująca patriotyczną postawę u uczniów, którzy poczuli prawdziwą więź z bohaterami naszej „małej Ojczyzny”.

     • Wycieczka klas 3d, 3c i 3a na Dolny Śląsk

     • Uczniowie klas 3d, 3c i 3a udali się na trzydniową wycieczkę po Dolnym Śląsku.

      Zwiedzanie tej przepięknej krainy rozpoczęli od wędrówki po Książańskim Parku Krajobrazowym z widokiem na trzeci co do wielkości w Polsce zamek - Zamek Książ. Zwiedzili dwa rynki w różnych stylach: gotycki świdnicki i barokowy wrocławski, sanktuarium w Wambierzycach (tzw. Polską Jerozolimę), park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju oraz największe ZOO, w którym znajduje się około 12 tysięcy zwierząt. Zobaczyli też dwa zabytki UNESCO - bogato zdobiony, drewniany Kościół Pokoju w Świdnicy wybudowany przez protestantów zaledwie w rok i Halę Stulecia we Wrocławiu zbudowaną ku czci setnej rocznicy pokonania Napoleona.

      Najważniejszym punktem wycieczki było zdobycie Szczelińca Wielkiego, czyli najwyższego szczytu Gór Stołowych - jednych z nielicznych w Europie gór płytowych.

      Wszyscy uczestnicy wrócili szczęśliwi do domu z wieloma wspomnieniami i pozytywnymi wrażeniami.

     • Wycieczka klas 2a, 3a i 3b w okolice Kłodzka i Wrocławia

     • Czy można w ciągu trzech dni: wędrować pod ziemią w poszukiwaniu złota, wejść na szczyt twierdzy w Kłodzku, podziwiać Kudowę - Zdrój, przeciskać się przez Błędne Skały, wejść na Szczeliniec Wielki (919 m), by podziwiać widoki okolic Gór Stołowych, obejrzeć bitwę pod Racławicami, zejść pod wodę, by podglądać egzotyczne ryby, zaliczyć tropikalne klimaty z egzotycznymi zwierzętami, przemieścić się w czas gotyckich kościołów i barokowych kamienic, średniowiecznego mostu kamiennego, mając  w pamięci słowa: "memento mori" po obejrzeniu tysięcy czaszek w kaplicy w Czermnej? To właśnie potrafi młodzież  naszego LO. Uczniowie klas 2a, 3a, 3b pod opieką prof. Anny Polanowskiej, prof. Bogusławy Wojno, prof. Aldony Nocnej i sekretarz szkoły Teresy Trajdrowskiej pojechali na wycieczkę w okolice Kłodzka i Wrocławia.  Wyprawa była niezwykle udana. Dopisała pogoda. Wszyscy wrócili zadowoleni.

     • Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Otrzęsiny klas pierwszych

     • 13 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski przygotował krótką akademię, podczas której przedstawił historię Komisji Edukacji Narodowej oraz podziękował nauczycielom i pracownikom za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy.

      Aby uświetnić tegoroczny Dzień Nauczyciela, uczniowie przeprowadzili plebiscyt na Oskara dla nauczycieli.

      Nauczycielem z największym poczuciem humoru został Pan prof. Jakub Krzewiński. Najszybciej na lekcjach notatki dyktuje Pani prof. Aldona Nocna. Zdaniem głosujących z największą pasją i zaangażowaniem zajęcia prowadzi Pani prof. Krzysztofa Urbańska-Włoch. Natomiast trudności najlepiej tłumaczy Pani prof. Ewa Malinowska.

      Całej Radzie Pedagogicznej i Pracownikom życzymy dużo sił i energii potrzebnych do kształcenia młodych pokoleń oraz wszelkiej pomyślności.

      Po apelu odbyły się otrzęsiny klas 1. Imprezę przygotowała klasa 3d, a nad jej przebiegiem czuwało jury. Na początku klasy przedstawiły się poprzez wierszyk oraz scenkę nawiązującą do filmowego motywu towarzyszącego wydarzeniu (Disney, Marvel). Pierwszaki w atmosferze dobrej zabawy testowały w różnych konkurencjach swoje umiejętności. Na sam koniec uczniowie 1a i 1b złożyli przysięgę.

      Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia w dalszych etapach edukacji w naszej szkole!