• Podziękowanie dla Pani Teresy Trajdrowskiej

     • W związku z odejściem na zasłużoną emeryturę odbyła się dzisiaj uroczystość pożegnania pani sekretarz Teresy Trajdrowskiej. Dyrektor Zbigniew Różański, grono pedagogiczne, pracownicy administracyjni, przedstawicielka Rady Rodziców LO i uczniowie podziękowali za ponad dwudziestoletnią pracę na rzecz społeczności szkolnej. 

      Jak powiedziała pani prof. Bogusława Wojno:
      "W imieniu swoim oraz wszystkich pracowników mam zaszczyt podziękować Ci za lata pracy w naszym liceum. Przeżyłaś wspólnie z nami wiele różnych chwil. Mamy za sobą wspaniałe czasy i trudne momenty. Dziękuję za te wspaniałe  lata, oddanie, lojalność oraz trud włożony w pracę w naszej szkole. W sposób szczególny dziękuję Ci za profesjonalizm, solidność, odpowiedzialność i zdyscyplinowanie. Dziękuję za  takt, cierpliwość oraz poświęcenie i zaangażowanie w  sprawy naszego liceum. Z uznaniem i szacunkiem odnoszę się do Twojej rzetelności zawodowej, identyfikowania  się ze szkołą i jej problemami. Zawsze przeżywałaś jej sukcesy i  zmagania z trudnościami. Angażowałaś się w problemy naszych wychowanków i wspomagałaś rodziców, zabiegałaś o sprawy drobne i ważne. Potrafiłaś wesprzeć dobrym słowem, wysłuchać, być przy drugim człowieku w smutku i radości. Mam  także nadzieję, że nie zapomnisz  o nas i podobnie jak my wszyscy, będziesz  dobrze wspominać spędzone tutaj chwile. 
      Życzę Ci, aby nowy rozdział życia, który właśnie rozpoczęłaś był pełen pięknych  chwil. W życiu najtrudniejsze są pożegnania - zwłaszcza z takimi osobami jak Ty. Dziękuję Ci za wiele lat współpracy, za wszystkie rady, dobre serce, mądrość i wsparcie.
      Życzę Ci dużo zdrowego wypoczynku i odreagowania wszystkich  stresów.
      Wykorzystaj ten czas na to, by zadbać o swoje zdrowie..
      Zregeneruj się i zacznij żyć wolniej.
      Znajdź więcej czasu dla swoich bliskich, dla męża, dla córek oraz dla wnuków …
      Niech nigdy nie zabraknie Ci energii i chęci do życia. 
      Pamiętaj o tym, że wiele najlepszych dni Twojego życia jeszcze się nie wydarzyło."

      Dziękujemy za wszystkie dni spędzone z nami oraz życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

     • Święto Patrona

     • 21 marca uczciliśmy postać Stanisława Staszica  – patrona naszej szkoły, który był uczonym, filozofem, działaczem gospodarczym, pisarzem politycznym. 

      Uczniowie klas 1 i 2 zmierzyli się w różnych konkurencjach sprawdzających ich wiedzę o patronie oraz o naszym liceum. Zaprezentowali również prezentacje o podróżach Staszica i piosenkę lub wiersz o jego dziejach. Szukali również powiązań z życiorysem Staszica na podstawie różnych obrazków. 

      W tym roku zwyciężyli uczniowie klasy 1B. Zwycięzcy turnieju wiedzy o S. Staszicu otrzymali nagrody książkowe, a cała klasa - tort. Kolejne miejsce zajęła klasa 1A, zaś trzecie  - klasa 2A. 
      Gratulujemy!

      Konkurs przygotowała prof. Aldona Nocna wspólnie z uczniami klas trzecich.

     • Reprezentacja LO z brązowymi medalami Kujawsko-Pomorskiej Licealiady

     • Ostatni tydzień upłynął pod znakiem siatkarskich emocji. Reprezentacja naszego LO w środę w Chełmnie wywalczyła awans do Finału Wojewódzkiej Licealiady Dziewcząt, który odbył się w piątek w Bydgoszczy. Nasze dziewczyny po pięknej walce na parkiecie uległy jedynie faworyzowanym zespołom ze Świecia i Bydgoszczy zajmując tym samym znakomite 3. miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. Jest to największy sportowy sukces LO od kilku lat. Serdecznie gratulujemy pani trener Ewie Openchowskiej oraz naszym wspaniałym zawodniczkom!

     • Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w pływaniu

     • W dniu 05.03.2022r w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w pływaniu. Bardzo dobrze spisały się wychowanki klubu KURORT Ciechocinek działającego przy naszym liceum.

      3 medale zdobyła Ola Odważna - uczennica naszej szkoły - dwa srebrne, jeden brązowy w kategorii 16lat. Obecnie Ola reprezentuje klub Delfin Toruń.

      Dwa medale (srebrny i brązowy) przywiozła Laura Zygan reprezentująca nasz klub KURORT Ciechocinek, kategoria 14lat.

      Ola Urbańska KURORT Ciechocinek zdobyła srebrny medal w kategorii 15lat.

      Tomasz Sikorski

     • Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej

     • Nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy Psychologicznej. Zmierzyli się z pozostałymi szkołami w teście wiedzy oraz w prezentacji o promocji zdrowia psychicznego.

      Delegacja w składzie: Patrycja Winiecka, Krystian Łapciak i Hubert Borkowski zajęła II miejsce. Gratulujemy!

     • #SolidarniZUkrainą

     • Zbiórka darów dla obywateli Ukrainy zakończona.

      Dziękujemy wszystkim darczyńcom i Radzie Rodziców za wielką życzliwość, hojność i wsparcie ❤︎.

      Dary zostały przekazane Stowarzyszeniu Szmaragdowy Paw. Stowarzyszenie przekaże dary ośrodkowi we Włocławku oraz osobom prywatnym z Ciechocinka, które pod swój dach przygarnęły ukraińskie rodziny .

    • Zbiórka darów dla obywateli Ukrainy
     • Zbiórka darów dla obywateli Ukrainy

     • W geście solidarności z Ukrainą trwa zbiórka darów dla obywateli Ukrainy.
      Na korytarzu na parterze jest wystawiony karton, do którego można przekazywać przedmioty z listy. 
       
     • 30. Finał WOŚP

     • 30 lat temu w naszej szkole obył się pierwszy koncert charytatywny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety, Sala Malinowa w dawnym Hotelu Müllera spłonęła. Dobra iskra gorących serc została i wolontariusze (m.in. uczniowie naszego LO) zbierali na ulicach Ciechocinka pieniądze, które zostaną przeznaczone na rzecz okulistyki dziecięcej.

     • Ranking Liceów 2022

     • Miło nam poinformować, że w najnowszej edycji prestiżowego rankingu, który publikuje pismo "Perspektywy", nasze LO uplasowało się na 28. miejscu w województwie kujawsko-pomorskim.

      Jesteśmy najwyżej notowaną w tym rankingu szkołą z powiatu aleksandrowskiego!

      Jesteśmy w gronie najlepszych placówek w Polsce!

      Gratulacje dla wszystkich ubiegłorocznych maturzystów i nauczycieli, którzy w niełatwym czasie lockdownu przygotowali uczniów do egzaminu dojrzałości!Ranking znajduje się tutaj:

      https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings/ranking-kujawsko-pomorski

     • Brefing prasowy "Zobacz czym oddychasz"

     • 12 stycznia uczniowie naszego LO wzięli udział w briefingu prasowym, który został zorganizowany z okazji kampanii "Zobacz czym oddychasz". Dzięki mobilnym płucom, które ustawiono na skwerze Excentryków, dowiedzieli się, jaka jest jakość powietrza w naszym mieście i jak można ją poprawić. Co ciekawe, działaczami organizacji Zielone Kujawy, która współorganizuje akcję, są absolwenci naszego LO.