• Światowy Dzień Poezji

     • 21 marca uczciliśmy Światowy Dzień Poezji. Podczas imprezy "Nieobca Szymborska w obcych językach" czytaliśmy wiersze Noblistki, której stulecie urodzin obchodzimy w tym roku. Pan Dyrektor, nauczyciele i uczniowie zaprezentowali wiersze poetki nie tylko po polsku, lecz także po angielsku, chorwacku, niemiecku, włosku, ukraińsku i w esperanto. Warto przypomnieć, że Szymborska była też tłumaczką. Publikowała przekłady poezji z języka francuskiego i niemieckiego.

     • X Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

     • ,,LADIES AND GENTLEMAN, WELCOME TO THE TENTH FOREIGN SONG COMPETITON!” 

      Tymi słowami rozpoczęliśmy X. edycję Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs ten, objęty został Honorowym Patronatem Starosty Aleksandrowskiego pani Lidii Tokarskiej.

      W Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku, swoje umiejętności sceniczne przed jury i licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali młodzi mieszkańcy powiatu aleksandrowskiego. Jury tego dnia miało ciężki orzech do zgryzienia, musiało ocenić każdy z występów – ocenie podlegały walory głosowe, poprawność językowa, dykcja, interpretacja, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

       

      W tym roku w skład jury weszli:

      - Pani Profesor Bogusława Wojno – przewodnicząca jury

      - Pan Dyrektor Jakub Krzewiński – dyrektor naszego liceum

      - Pani Dyrektor Monika Szczepańska – p.o. dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku

      - Pan Wicestarosta Andrzej Łozicki

      -Pan Sławomir Małecki – legenda muzyki blues-rockowej, gitarzysta zespołu ,,Zdrowa Woda”

       

      Po obejrzeniu występów wszystkich uczestników tegorocznego konkursu oraz po długiej naradzie, jury przyznało:

      I miejsce Sarze Urbańskiej z Zespołu Szkół nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim

      II miejsce Malwinie Łuczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku

      III miejsce Zuzannie Drywie z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku

      Publiczność najbardziej urzekł występ Zuzanny Drywy, która otrzymała nagrodę publiczności.

       

      W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu przyznano nagrodę specjalną Starosty Powiatu Aleksandrowskiego, która została złożona na ręce Natalii Chełminiak z Zespołu Szkół w Konecku.

       

      W jubileuszowym Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej swoje umiejętności zaprezentowali również: Patrycja Bibro – Liceum Ogólnokształcące w Ciechocinku, Marianna Masłowska – Liceum Ogólnokształcące w Ciechocinku, David Lewandowski – Liceum Ogólnokształcące w Ciechocinku, Julia Kurcaba – Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim, Halina Łaszczyk – Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim, Sofia Scivoletto – Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim, Antonina Suczkow – Szkoła Podstawowa nr 3 w Ciechocinku, Marta Drążkiewicz – Zespół Szkół w Konecku, Justyna Domańska – Liceum Salezjańskie Kolegium Kujawskie w Aleksandrowie Kujawskim, Martyna Domańska – Liceum Salezjańskie Kolegium Kujawskie w Aleksandrowie Kujawskim, Jakub Dybowski – Zespół Szkół w Zbrachlinie, Oliwia Możdżeń – Zespół Szkół w Zbrachlinie, Agata Inatlewska – Szkoła Podstawowa im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Stawkach.

      Wszystkim, dzięki którym X Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej mógł się odbyć, bardzo gorąco dziękujemy, gratulujemy z całego serca wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że przyszła edycja konkurs będzie równie udana co ta!

     • II Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej

     • Dnia 16 marca uczennice naszej szkoły: Julia Ankiersztajn, Klaudia Stawicka i Wiktoria Słomkowska z kl. 1b wzięły udział w II Powiatowym Konkursie Wiedzy Psychologicznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu aleksandrowskiego.

      Przygotowana przez nie prezentacja i wykazanie się wiedzą psychologiczną w konkursie pytań zaowocowały zdobyciem wyróżnienia oraz nowych doświadczeń.

      Nasze uczennice miały okazję pogłębić swoją wiedzę na temat kryzysów emocjonalnych oraz stresu wśród nastolatków, dowiedziały się, w jaki sposób dbać o swój dobrostan psychiczny, a także wymieniły się doświadczeniami z młodzieżą z sąsiednich szkół średnich.

      Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do dbania o swoje zdrowie psychiczne.

      Justyna Marjańska

     • Spotkanie z dr hab. Anną Sinkiewicz prof. Collegium Medicum UMK

     • W ramach promocji kierunków medycznych oraz Tygodnia Mózgu 13 marca o godz. 12:45 odbędzie się w naszej szkole spotkanie z panią dr hab. Anną Sinkiewicz profesorem Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pani profesor reprezentuje Katedrę Otolaryngologii, Foniatrii i Audiologii i opowie, czym się zajmują ww. dziedziny nauki i dlaczego warto się nimi zainteresować. Spotkanie adresowane jest głównie do uczniów klas medycznych lecz może wziąć w nim udział każdy zainteresowany tematem uczeń. Zapraszamy.

     • Zgłoś się na X Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

     • To ostatnia chwila, aby zgłosić się na X Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim.

      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów 7. i 8. klas szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Jest organizowany przez nauczycieli języków obcych naszego liceum. Odbędzie się on 17 marca 2023 w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku.

      Szczegóły w zakładce Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

     • Lekcja z prokuratorem

     • Warto znać przepisy prawa. Przekonywał o tym na spotkaniu z uczniami prokurator Adam Blecharczyk, któremu zadawano wiele pytań. Była to ważna lekcja!

     • Kondolencje

     • Dziękujemy Pani Dyrektor za owocną współpracę z naszym liceum i organizację wielu warsztatów, debat i innych wydarzeń dla społeczności uczniowskiej. Spoczywaj w pokoju.

     • Wystawa "Aspekty przemijania"

     • W czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach lekcji języka polskiego czwartoklasiści pod opieką prof. Aldony Nocnej uczestniczyli w spotkaniu ze sztuką współczesną. O swoich pracach z cyklu "Aspekty przemijania" opowiadał artysta Paweł Nowak. Uczniowie usłyszeli piękną opowieść o dworcu kolejowym w Aleksandrowie Kuj., poznali technikę reliefu, dyskutowali o przemijaniu.