• 1 września

     • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023 pod pomnikiem Stanisława Staszica — patrona naszego liceum. Jego życiorys i zasługi przedstawiła Karolina Januszewska z klasy IV B, a delegacja uczniów złożyła kwiaty przed pomnikiem. Nowy Pan Dyrektor Jakub Krzewiński podziękował poprzedniemu Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Różańskiemu za 22 lata pracy, przedstawił nowych nauczycieli oraz życzył uczniom sukcesów, w szczególności maturzystom.

      Społeczność szkolna uczciła minutą ciszy ofiary II wojny światowej w dniu rocznicy jej wybuchu. Przedstawiciele LO uczestniczyli również w miejskich uroczystościach.

      Wszystkim życzymy owocnej pracy!

     • Podziękowanie dla Pana Dyrektora Zbigniewa Różańskiego

     • 24 czerwca na akademii z okazji zakończenia roku szkolnego społeczność szkolna wraz z Panią Starostą Lidią Tokarską i Panią Sekretarz Pauliną Smykowską podziękowała Panu Zbigniewowi Różańskiemu za 22-letnią pracę na stanowisku dyrektora.


      W listopadzie 1999 r. na pełniącego obowiązki dyrektora został powołany absolwent i nauczyciel WF naszego liceum mgr Zbigniew Różański, który potem wygrywał konkursy na to stanowisko. Jego wielką troską zawsze były matury, jak najlepsze przygotowanie uczniów do tego ważnego egzaminu, stworzenie szkoły wolnej od przemocy, dyskryminacji i nietolerancji, przyjaznej uczniom.
      Dzięki Jego staraniom zmieniła się infrastruktura i wyposażenie naszej placówki. Została pomalowana elewacja budynku, wybudowano salę gimnastyczną z nowym boiskiem i ogrodzeniem, zakupiono nowe meble. Powstała nowoczesna pracownia informatyczna, pojawiły się elektroniczne narzędzia bieżącej pracy: Wi-Fi, poczta, dziennik elektroniczny, tablice interaktywne, komputery. Przeprowadzono wiele remontów: dachu, klas i korytarza, wymieniono okna, drzwi i podłogi, zmodernizowano kotłownię.


      Składamy Panu Zbigniewowi Różańskiemu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności: dobrego zdrowia, przychylności losu i spełnienia marzeń. Niech współpraca z naszym liceum utrwala w Pana sercu wspomnienia pełne wzruszeń, radości i poczucia, że służba dyrektorska była pięknym rozdziałem w Pana życiu zawodowym i osobistym!

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • W piątek 24 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Podczas uroczystości Pan Dyrektor Zbigniew Różański wręczył nagrody uczniom osiągającym wybitne wyniki w nauce, wyróżniającym się wzorową postawą w społeczności szkolnej i lokalnej, laureatom konkursów oraz uczniom ze wzorową frekwencją. W tym roku szkolnym najwyższą średnią w szkole miały dwie uczennice: Martyna Podolska i Karolina Januszewska. Obecna na akademii Pani Starosta Powiatu Aleksandrowskiego Pani Lidia Tokarska życzyła bezpiecznych i pełnych przygód wakacji. Za przygotowanie i prowadzenie uroczystości dziękujemy uczniom klasy 1A i jej wychowawczyni Pani Krzysztofie Urbańskiej-Włoch. Po części artystycznej uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje.

     • Wycieczka rowerowa do Nieszawy

     • 21 czerwca uczniowie klasy 2a powitali lato w plenerze, udając się na wycieczkę rowerową do Nieszawy. "Czasem słońce, czasem deszcz" - taka była dzisiaj pogoda . Wyprawa okazała się bardzo udana, a zabawa świetna . Opiekunami byli pani prof. Bogusława Wojno, pan dyrektor Zbigniew Różański i ks. Janusz Kęsicki .

     • Spływ kajakowy rzeką Skrwą

     • Na początku czerwca uczniowie naszej szkoły wybrali się na spływ kajakowy rzeką Skrwą.
      Skrwa uchodzi za jeden z najciekawszych szlaków kajakowych w Polsce. Urokliwych krajobrazów nie brakowało.
      Wszyscy uczestnicy bardzo mile wspominają spędzony na spływie czas.

     • Grill z okazji Dnia Dziecka

     • Deszczowa pogoda sprawiła, że obchody Dnia Dziecka zostały przeniesione na piątek 3 czerwca.

      Grillowaliśmy , tańczyliśmy belgijkę i makarenę, rozmawialiśmy i żartowaliśmy. To był udany dzień !

      Serdecznie dziękujemy sponsorom: firmie RTM Opakowania w Aleksandrowie Kuj, Piekarni Szulecki w Ciechocinku, panu Andrzejowi Dylewskiemu, a przede Radzie Rodziców naszego LO.

     • 20. rocznica śmierci Wiesławy Wolfowej

     • Wiesława Wolfowa - wybitna pedagog i działaczka społeczna. W latach 1975 -1979 była dyrektorem naszego LO. Musiała odejść ze stanowiska, bowiem naraziła się ówczesnym decydentom, stając w obronie młodzieży. Pozostała w zawodzie, ucząc języka polskiego do 1987 r. W swojej pracy kierowała się przede wszystkim sercem. Życzliwa i pełna pogody ducha umiała znaleźć wspólny język z młodzieżą.
      Przez całe swoje życie angażowała się w działalność społeczną. Pracowała w Związku Nauczycielstwa Polskiego, PTTK, w Kole Diabetyków. Pełniła też funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka. Za swoją działalność społeczną  została wyróżniona wieloma odznaczeniami państwowymi i związkowymi. Jednak najbardziej ceniła sobie Order Uśmiechu przyznany przez dzieci. W 1996 r. Rada Miejska Ciechocinka przyznała jej tytuł honorowego obywatela miasta. W ubiegłym roku z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka na domu, w którym mieszkała, została odsłonięta tablica ku jej czci.
      Zmarła 2 czerwca 2002 r. Została pochowana w Alei Zasłużonych na cmentarzu komunalnym w Ciechocinku.