• Rozpoczęcie roku szkolnego

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w środę 1 września o godz. 9.00. Zbiórka pod szkołą o godzinie 8.45, skąd wspólnie przemaszerujemy pod pomnik naszego patrona Stanisława Staszica. 

     • Nabór na rok szkolny 2021/2022

     • Lista kandydatów zakwalifikowanych  do przyjęcia do LO w Ciechocinku 

      w roku szk. 2021/2022:

      1. Bogacka Amelia

      2. Bożejewicz Przemysław

      3. Bylicka Milena

      4. Bytner Anna

      5. Chojnacka Marika

      6. Chrzanowski Mateusz

      7. Drużyński Maciej

      8. Drywa Zuzanna

      9. Gawrońska Julia

      10. Hołtyn Lena

      11. Jabłońska Weronika

      12. Jakubowska Patrycja

      13. Janik Anna

      14. Jastrzębska Martyna

      15. Kalinowski Jan

      16. Kaspszak Maja

      17. Kornacki Julian

      18. Kotlarz Katarzyna

      19. Kowalska Lena

      20. Kulpa Aniela

      21. Lewandowski Jakub

      22. Łapciak Kordian

      23. Machtyl Venessa

      24. Masłowska Marianna

      25. Miecielska Maja

      26. Misiak Marcelina

      27. Modrzejewska Michalina

      28. Odważna Aleksandra

      29. Oleśkowski Julian

      30. Paczkowski Dominik

      31. Paliwoda Aleksandra

      32. Pol Oliwer

      33. Rayas Olga

      34. Rogowski Jędrzej

      35. Rutecka Wiktoria 

      36. Roszak Wiktor

      37. Różański Dawid

      38. Sikorska Weronika

      39. Stancelewska Katarzyna

      40. Szulc Zofia

      41. Wilińska Alicja

      42. Wojtaszek Stanisław

      43. Woźniak Paweł

      44. Wróblewski Dominik

      45. Zarębski Miłosz

      46. Zawadzki Michał

      47. Zwolski Adam 

       Potwierdzeniem woli wyboru Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica 

      w Ciechocinku jest złożenie w terminie do 30 lipca 2021 r.: 

      1. oryginału świadectwa ukończenia szkoły

      2. oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego

      Lista kandydatów nieprzyjętych  do LO w Ciechocinku w roku szk. 2021/2022 

      (brak kompletu  dokumentów) :

      1. Domagała Natalia

      2. Drzewucka Amelia

      3. Górczewska Wiktoria

      4. Kwapisz Wiktoria

      5. Lewandowski Szymon

      6. Malinowska Nadia

      7. Parzybut Adrian

      8. Puczyńska Marcelina  

      9. Świątkowski Łukasz

      10. Szklarska Olga 

      11. Szydłowski Hubert 

      12. Wyborska Katarzyna

      13. Zwierzchowska Łucja  

     • Drzewo Jubileuszowe

     • 25 czerwca 2021 r. sekretarz szkoły Pani Teresa Trajdrowska posadziła w Parku Zdrojowym katalpę - Drzewo Jubileuszowe z okazji 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Ciechocinku. Jest to wspólne drzewo jubileuszowe z Uniwersytetem dla Aktywnych, który świętuje 10-lecie działalności.

      Zapraszamy społeczność szkolną do dbania o nasze drzewa, pierwsze drzewo zostało posadzone z okazji 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Ciechocinku.

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • 25 czerwca 2021 roku w Naszym Liceum odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

       

      Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Wicedyrektora Pana Jakuba Krzewińskiego oraz odśpiewaniem hymnu. Uczniowie otrzymali nagrody za wybitne wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Prymusami szkoły w tym roku zostały dwie uczennice klasy drugich: Zuzanna Rybczyńska (klasa 2D) i Karolina Januszewska (klasa 2B). Następnie docenieni zostali uczniowie ze wzorową frekwencją. Zostały ogłoszone wyniki konkursów, które odbyły się w tym roku szkolnym. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co ogromnie dziękujemy.

      Klasa 1A pod przewodnictwem Pani Profesor Bogusławy Wojno zaprezentowała wspaniałą część artystyczną, po której wszyscy przeszli do swoich klas, by odebrać świadectwa i się pożegnać.

       

      Po 10 miesiącach ciężkiej pracy głównie na zajęciach zdalnych nadszedł wyczekiwany moment odpoczynku dla wszystkich. Czas odpoczynku od nietypowej szkolnej rutyny, która okazała się bardziej ciężka niż każdy się spodziewał. Na ten czas życzymy wspaniałego wypoczynku, udanych, bezpiecznych wakacji.

       

      Dagmara Gębicka

     • Logo szkoły wybrane!

     • Na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego zostały ogłoszone wyniki konkursu.

      Jury po burzliwych naradach wybrało pracę Kacpra Wieczorkowskiego jako znak graficzny (logo) Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku. Autor zaproponował kilka nowoczesnych koncepcji znaków. Zwycięski projekt przedstawia budynek naszej szkoły w niebiesko-białej kolorystyce.

      Gratulujemy!

     • VII Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej

     • W organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim VII Wiosennym Turnieju w Piłce Siatkowej reprezentacja naszej szkoły złożona z nauczycieli i pracowników administracji i obsługi zajęła II miejsce, ustępując jedynie drużynie Powiatowej Straży Pożarnej. W zawodach, których głównym celem jest integracja, wystąpiło siedem drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Starostwa. Dziękujemy za wspólną zabawę!

      LO w zawodach reprezentowali:

      p. Lidia Czyżniejewska

      p. Teresa Trajdrowska

      p. Ewa Openchowska

      p. Teresa Przybylska

      p. Anna Fijałkowska

      ks. Robert Nawrocki

      p. Dawid Domanowski

      p. Tomasz Sikorski

      p. Jakub Krzewiński

     • Uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Wiesławie Wolfowej

     • Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka 17 czerwca br. na ścianie domu przy ul. Kopernika 7, gdzie mieszkała mgr Wiesława Wolfowa, Honorowa Obywatelka Ciechocinka, Dama Orderu Uśmiechu, dyrektor i nauczycielka naszego LO, została odsłonięta tablica ku Jej czci. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta z Leszkiem Dzierżewiczem na czele, wielu organizacji społecznych, dyrektor, nauczyciele i uczniowie LO im. S. Staszica, delegacje szkół ciechocińskich, dawni współpracownicy, uczniowie i wychowankowie, mieszkańcy miasta. Specjalnymi gośćmi byli członkowie rodziny Pani Wiesławy Wolfowej, którzy z przedstawicielami TPC odsłonili tablicę. Sylwetkę pani W. Wolfowej przypomniał prezes TPC Marian Gawinecki, a wspomnieniami o Niej podzielili się dawni uczniowie: dyrektor LO Zbigniew Różański, Anita Piwowarczyk, Aldona Nocna, Dawid Binemann-Zdanowicz. W imieniu rodziny wyrazy podziękowania złożył wnuk Maciej Makowski (też absolwent LO). Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez pana Sławka Małeckiego. Wystąpili jego podopieczni - uczniowie naszego LO: Patrycja Bibro, Aurelia Tomaszewska i Aleksander Wonorski.

     • Wiesława Wolfowa

     • Pedagog z Orderem Uśmiechu!

      Wiesława Wolfowa – wybitny pedagog i działaczka społeczna urodziła się w 1923 r. w Krojantach, majątku swoich rodziców Leliwa-Pruszaków. W czasie okupacji, po zamordowaniu ojca i wywiezieniu matki do Generalnego Gubernatorstwa ukrywała się na Kaszubach u dziadków, a następnie pracowała jako opiekunka do dziecka w rodzinie niemieckiej. Po wojnie pracowała jako niewykwalifikowana nauczycielka w szkołach powiatu chojnickiego. W 1951 r. zamieszkała w Ciechocinku. Pracując w szkole sanatoryjnej, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1956-1975 była dyrektorem nieistniejącego już II LO w Sanatorium Młodzieżowym im. J. Krasickiego, pełniąc również funkcję kierownika wychowania. Potem do 1979 r. była dyrektorem LO im. S. Staszica w Ciechocinku. Musiała odejść ze stanowiska, bowiem naraziła się ówczesnym decydentom, stając w obronie młodzieży. Pozostała w zawodzie, ucząc języka polskiego do 1987 r. W swojej pracy kierowała się przede wszystkim sercem. Życzliwa i pełna pogody ducha umiała znaleźć wspólny język z młodzieżą.

      Przez całe swoje życie angażowała się w działalność społeczną. Pamiętała zawsze o osobach w podeszłym wieku, samotnych i bezradnych. Drzwi jej mieszkania zawsze były otwarte dla potrzebujących. 

      Pracowała w Związku Nauczycielstwa Polskiego, PTTK, w Kole Diabetyków. Pełniła też funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka. Za swoją działalność społeczną  została wyróżniona wieloma odznaczeniami państwowymi i związkowymi. Jednak najbardziej ceniła sobie Order Uśmiechu przyznany przez dzieci. W 1996 r. Rada Miejska Ciechocinka przyznała jej tytuł honorowego obywatela miasta.

      Zmarła 2 czerwca 2002 r. Została pochowana w Alei Zasłużonych na cmentarzu komunalnym w Ciechocinku.

      Aldona Nocna

     • Konkurs na logo szkoły!

     •  

      Szanowni Uczniowie i Absolwenci, 

      Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na logo Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku. To okazja, aby efekty Waszej pracy zostały na zawsze uwiecznione. Zwycięskie logo będzie oficjalnym znakiem graficznym naszej szkoły. Najlepsza praca zostanie nagrodzona. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie. 

      Czekamy na Wasze prace do 29 maja 2021r. Prace należy wysłać na maila samorzad@lociechocinek.pl z dopiskiem konkurs na logo. 

      Powodzenia!

      Regulamin konkursu: Regulamin_logo.pdf

     • Wielkanoc

     • Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych

      wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiary w sens życia.

      Pogody w sercu i radości ze Zmartwychwstania Pańskiego

      oraz mokrego kujawskiego śmigusa dyngusa

      życzy

      Społeczność LO im. St. Staszica w Ciechocinku