• Jasełka i wigilie klasowe

     • Nie ma to, jak rozpocząć przerwę świąteczną w tak niesamowitym klimacie!

      Wczorajszego dnia (22.12) widzieliśmy się ostatni raz w szkolnym składzie w roku 2022. Jednak nie ma co się smucić, bo dzień był doprawdy bardzo udany!

      Na początku odbyły się jasełka, przygotowane pod czujnym okiem księdza Janusza Kęsickiego, które pozwoliły wszystkim poczuć prawdziwą magię świąt! Nasi uczniowie wykazali się ogromnym talentem i odpowiedzialnością.

      Po jasełkach klasy udały się do swoich klas, aby wraz z wychowawcami spędzić miło czas przy wigilijnym stole.

      Tekst: Weronika Szczupacka

      Zdjęcia: Maja Kaspszak i Zuzanna Linek

    • Pyszne ciacho
     • Pyszne ciacho

     • We wtorek biblioteka zamieniła się w słodki zakątek. To wszystko za sprawą świątecznego kiermaszu "Pyszne ciacho" zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.
     • Kabareton

     • We wtorek, 6 grudnia, w murach naszego liceum odbyło się wydarzenie, które bardzo zaciekawiło oraz rozbawiło nie tylko uczniów, ale i nauczycieli! W naszej szkole było doprawdy wesoło i dało się usłyszeć częsty śmiech. Mowa tutaj oczywiście o Kabaretonie

      W tym roku to wydarzenie wyglądało trochę inaczej niż zazwyczaj. Otóż tym razem nasi uczniowie mieli narzucony temat, w którym mieli wykonać scenki, a był nim ,,Generation Gap", czyli ,,Różnica Pokoleń". 

      Klasa 3a pod opieką Pani Profesor Bogusławy Wojno spisała się na medal w zorganizowaniu tego wydarzenia. Gdy tylko uczniowie i pracownicy naszego liceum weszli na salę gimnastyczną, w ich oczy rzucały się wspaniałe dekoracje, zimowe gwiazdy, dodające klimatu lampki świąteczne. Do tego charyzmatyczne prowadzące i niezawodny Święty Mikołaj. 

      Każdy kabaret był niesamowity i miał w sobie to ,,coś"... Jednak jury w składzie: Pani Profesor Aldona Nocna, Pani Profesor Agnieszka Paczek oraz Pani Profesor Justyna Marjańska musiało wybrać trzy najlepsze miejsca. Oto wyniki: 3. miejsce klasa 2b, 2. miejsce klasa 4b, 1. miejsce klasa 3a. 

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za czynny udział i przedstawieniu świetnych kabaretów! A publiczności za to, że była z nami.

     • Wycieczka do Bydgoszczy

     • W piątkowy wieczór, 9 grudnia 2022 roku, uczniowie naszego liceum wybrali się na wycieczkę. Choć celem podróży była Opera Nova Bydgoszczy, znaleźli czas, aby zobaczyć Bydgoski Jarmark Świąteczny i poczuć klimat nadchodzących świąt.

      Operetka ,,Księżniczka czardasza’’ była dla wielu pierwszym spotkaniem z bydgoską operą. Komediowe gagi, stylowe kostiumy, przepiękne arie zachwyciły uczniów do tego stopnia, że już planują kolejną wyprawę do Opery Nova .

     • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     • Z ogromną przyjemnością chwalimy się sukcesami naszych uczniów. Tym razem jest to prestiżowe stypendium Prezesa Rady Ministrów, które otrzymała Martyna Podolska, uczennica klasy IVb. Nagrodę wręczała pani Maria Mazurkiewicz wicekurator kujawsko-pomorski.

      Naszej Stypendystce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce. Wierzymy, że stypendium będzie motywacją do dalszego rozwoju, doskonalenia wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim, bodźcem do dalszej nauki, do realizacji własnych aspiracji oraz osiągnięć edukacyjnych.

     • Wycieczka do Gdańska

     • W piątek, 2 grudnia 2022 roku odbyła się jednodniowa wycieczka do Gdańska.
      Uczestniczyły w niej klasy pierwsze pod opieką prof. Katarzyny Krukowskiej, prof. Ewy Malinowskiej i prof. Małgorzaty Pełkowskiej-Jemczury.
      Zostaliśmy oprowadzeni po Stadionie „Bursztynek”, a następnie udaliśmy się do Centrum Solidarności. Kolejnym punktem podróży było zwiedzanie miasta wraz z przewodnikiem, który podzielił się z nami wieloma ciekawostkami związanymi z Gdańskiem. Mieliśmy okazję zobaczyć: Stare Miasto, Bazylikę Mariacką, Fontannę Neptuna, Ratusz, Długi Targ, Żurawia oraz nabrzeże. Resztę czasu spędziliśmy na Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie panowała wyjątkowa atmosfera.
      Wycieczkę uważam za niezwykle interesującą. Wyprawa pozwoliła nam zgłębić wiedzę oraz spędzić razem niezapomniane chwile. To był naprawdę produktywny dzień.

      Hanna Kwasigroch

     • Ciekawa lekcja fizyki

     • 25 listopada w naszej szkole odbyły się lekcje fizyki, które poprowadziła p. Ewelina Kucal, doktorantka Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

      https://www.ncbj.gov.pl/

      Tematyką lekcji był klimat i energetyka, z naciskiem na energetykę jądrową. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu Ministerstwa Klimatu i Środowiska i miały na celu popularyzację wiedzy z zakresu energetyki jądrowej w szkołach ponadpodstawowych.

     • Mam Talent

     • 17 listopada w naszej szkole odbył się "Mam Talent". Impreza bardzo lubiana i wyczekiwana zarówno przez widzów jak i uczestników konkursu. Uczniowie zaprezentowali różnorodne talenty: zaskoczyli nas pięknymi głosami, zdolnościami plastycznymi i fotograficznymi, świetnym tańcem, piękną grą aktorską oraz akrobatyczną sprawnością.

      Klasa 4a zadbała o świetne przygotowanie wydarzenia, począwszy od scenografii aż po prowadzenie. W różnych momentach uczniowie mogli uczestniczyć w różnych zabawach, takich jak chociażby gorące krzesełka, twister w parach czy jengę.

      Po obejrzeniu wszystkich występów i ciężkich naradach jury w składzie: Pani Profesor Aldona Nocna, Pan Profesor Rafał Krajewski oraz Przewodnicząca Szkoły Amelia Kucharska przyznało: 3. miejsce Bartłomiejowi Nowakowi, 2. miejsce Mariannie Masłowskiej, 1. miejsce Zuzannie Drywie. Występ Zuzi wywołał ogromny entuzjazm i oklaski wśród społeczności szkolnej, dlatego zdobyła ona również nagrodę publiczności.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy pięknie wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Dziękujemy również Radzie Rodziców w ufundowanie nagród oraz Panu Łukaszowi Małeckiemu właścicielowi firmy COMEA za wsparcie techniczne.

     • Wycieczka po Małopolsce

     • Przez trzy pogodne dni listopada uczennice i uczniowie klas 1b, 2b i 3a pod opieką prof. Bogusławy Wojno, prof. Aldony Nocnej, prof. Tomasza Sikorskiego i prof. Krzysztofa Mostowskiego podróżowali po południowej Polsce. Na trasie wycieczki znalazły się: Kraków, Zakopane, Wadowice i Auschwitz. Program był bardzo bogaty. Zwiedziliśmy krakowskie zabytki: Katedrę Wawelską i Bazylikę Mariacką, spacerowaliśmy przez Dolinę Kościeliską i Krupówki, podziwiając Tatry i słuchając szumu potoku, zwiedziliśmy Muzeum Jana Pawła II i Muzeum Auschwitz, jedliśmy oscypki i słynne kremówki papieskie. Mieliśmy też czas na rozrywkę (laserowy paintball). Było wiele wrażeń!