• Wycieczka do Torunia

     • 20 maja 2022 roku uczniowie naszego liceum wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce naukowej na Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydział Fizyczny. Tematem doświadczeń była ,,Bitwa o energię". Uczniowie mogli przyjrzeć się doświadczeniom dotyczących ładunków elektrycznych i ich oddziaływaniem. Wprawiło to naszych uczniów w zaciekawienie oraz zachwyt.

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w klasach maturalnych

     • "Życie składa się z powitań i pożegnań" Wiktor Hugo

      29 kwietnia pożegnaliśmy uczniów klas 3c i 3d, którzy zakończyli edukację w naszym liceum.Pierwszą część uroczystości rozpoczął swoim przemówieniem Pan Dyrektor Zbigniew Różański. Wręczył także nagrody dla wybitnych oraz zaangażowanych w życie szkoły abiturientów. Gratulujemy! Nagrodzony został Maciej Przybysz, który przez 3 lata nauki nie opuścił ani jednego dnia w szkole. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice.Następnie wychowawcy podziękowali za wspólnie spędzony czas, życzyli wszystkiego, co najlepsze i wręczyli świadectwa ukończenia szkoły.Nad całym przebiegiem uroczystości czuwali uczniowie klasy 2, którzy na koniec zaprezentowali krótką część artystyczną przygotowaną pod opieką Pani Prof. Bogusławy Wojno.

      Życzymy Absolwentom wytrwałości i sukcesów na dalsze zmagania edukacyjne oraz życiowe!

     • Relacja wideo z Dnia Otwartego

     • W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole ósmoklasistów. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji wideo z Dnia Otwartego. Dowiecie się, co ciekawego się działo oraz poznacie opinie uczestników oraz uczniów.

     • Wielkanoc

     • Niech te Święta Wielkanocne dadzą Państwu

      nadzieję i wiarę.

      Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie

      wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.

      Ciepłych, pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych,

      radosnych spotkań przy wielkanocnym stole

      oraz smacznego święconego jajka.

     • Dzień Otwarty

     • 13 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, podczas którego została zaprezentowana oferta edukacyjna LO na rok szkolny 2022/23.

      Wydarzenie przyciągnęło ponad 130 uczniów z okolicznych szkół podstawowych, którzy znajdują się obecnie w ważnym momencie swojego życia – wyboru dalszej ścieżki edukacji . Mamy nadzieję, że to co zobaczyliście i usłyszeliście da Wam możliwość podjęcia właściwej decyzji o wyborze nowej szkoły. Oprócz przekazania merytorycznych informacji dotyczących naboru i planowanych profili, pokazaliśmy się Wam też od tej bardziej rozrywkowej i artystycznej strony .

      W klasopracowniach oglądaliście pokazy z chemii , fizyki , mogliście spróbować wypasionych koktajli w sekretnym klubie w pracowni języka angielskiego, uczestniczyliście też w lekcji biologii , historii i innych artystycznych wydarzeniach przygotowanych przez uczniów LO.

      Pani Annie Kraszewskiej, właścicielce Restauracji Patio York, dziękujemy za przepyszny żurek , którym mogliśmy częstować przybyłych gości Łezka się w oku kręci ze wzruszenia, gdy widzimy tego dnia kochanych Absolwentów i możemy się dowiedzieć co u Was słychać. Dziękujemy, że do nas zaglądacie .

      Podsumowaniem Dnia Otwartego był mecz rozegrany między nauczycielami i uczniami w świetnej, sportowej atmosferze.

      Drodzy Ósmoklasiści!

      Wierzymy, że spędziliście w murach naszego liceum wyjątkowy czas. Dziękujemy wszystkim za odwiedziny i mamy nadzieję do zobaczenia we wrześniu !

     • Debata oksfordzka

     • W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły dyskutowali o kulturze za pomocą debaty oksfordzkiej. Wspólnie w grupach wypracowywali różne pomysły oraz zastanawiali się, dlaczego kultura jest potrzebna. Dziękujemy Miejskiemu Centrum Kultury w Ciechocinku za zaproszenie!

     • Koncerty: "Cztery pory roku" i na rzecz Ukraińców

     • Ostatnio uczniowie i absolwenci naszego liceum pokazali swoje talenty wokalno-instrumentalne na koncertach organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury - Kino Zdrój w Ciechocinku.
      W koncercie z cyklu "Cztery pory roku: O miłości i o kwiatach - Polskie piosenki" wystąpili: Aleksander Wonorski, Zuzanna Drywa, Katarzyna Stancelewska i Aurelia Tomaszewska. 
      Natomiast w koncercie rzecz Ukrainy 🇺🇦 Zuzanna Jarkowska, Marianna Masłowska, David Lewandowski zaprezentowali piosenki własnego wykonania, a wszystko prowadził Aleksander Wonorski.

     • Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora LO im. S. Staszica w Ciechocinku

     • Dziś w naszej szkole odbył się Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora LO im. S.Staszica w Ciechocinku, w którym udział wzięły czołowe drużyny z województwa kujawsko - pomorskiego, w tym reprezentacja naszego LO, złożona w całości z uczennic klasy sportowej. Po pięknej sportowej walce na boisku w zawodach zwyciężył team Jokera Świecie, wyprzedzając ekipy SKS Aleksandria LO Ciechocinek oraz Culmen Chełmno, które zajęły kolejno II i III miejsce. Patronat nad turniejem objęło Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim, a Wicestarosta - pan Adam Potaczek, który zawitał do nas w towarzystwie Naczelnik Oświaty - pani Lidii Kulpy osobiście uhonorował zawodniczki. Dziękujemy władzom powiatu za wsparcie, zawodniczkom i ich trenerom za porcję solidnej siatkówki, a kibicom za piękny doping!

     • Wykłady na temat historii Ukrainy

     • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach na temat historii Ukrainy. Prowadził je Pan Dariusz Dąbrowski - profesor zwyczajny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, historyk, ukrainista, specjalista od dziejów Europy Wschodniej.