• Mam Talent

     • 17 listopada w naszej szkole odbył się "Mam Talent". Impreza bardzo lubiana i wyczekiwana zarówno przez widzów jak i uczestników konkursu. Uczniowie zaprezentowali różnorodne talenty: zaskoczyli nas pięknymi głosami, zdolnościami plastycznymi i fotograficznymi, świetnym tańcem, piękną grą aktorską oraz akrobatyczną sprawnością.

      Klasa 4a zadbała o świetne przygotowanie wydarzenia, począwszy od scenografii aż po prowadzenie. W różnych momentach uczniowie mogli uczestniczyć w różnych zabawach, takich jak chociażby gorące krzesełka, twister w parach czy jengę.

      Po obejrzeniu wszystkich występów i ciężkich naradach jury w składzie: Pani Profesor Aldona Nocna, Pan Profesor Rafał Krajewski oraz Przewodnicząca Szkoły Amelia Kucharska przyznało: 3. miejsce Bartłomiejowi Nowakowi, 2. miejsce Mariannie Masłowskiej, 1. miejsce Zuzannie Drywie. Występ Zuzi wywołał ogromny entuzjazm i oklaski wśród społeczności szkolnej, dlatego zdobyła ona również nagrodę publiczności.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy pięknie wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Dziękujemy również Radzie Rodziców w ufundowanie nagród oraz Panu Łukaszowi Małeckiemu właścicielowi firmy COMEA za wsparcie techniczne.

     • Wycieczka po Małopolsce

     • Przez trzy pogodne dni listopada uczennice i uczniowie klas 1b, 2b i 3a pod opieką prof. Bogusławy Wojno, prof. Aldony Nocnej, prof. Tomasza Sikorskiego i prof. Krzysztofa Mostowskiego podróżowali po południowej Polsce. Na trasie wycieczki znalazły się: Kraków, Zakopane, Wadowice i Auschwitz. Program był bardzo bogaty. Zwiedziliśmy krakowskie zabytki: Katedrę Wawelską i Bazylikę Mariacką, spacerowaliśmy przez Dolinę Kościeliską i Krupówki, podziwiając Tatry i słuchając szumu potoku, zwiedziliśmy Muzeum Jana Pawła II i Muzeum Auschwitz, jedliśmy oscypki i słynne kremówki papieskie. Mieliśmy też czas na rozrywkę (laserowy paintball). Było wiele wrażeń!

     • Uroczystości miejskie - Święto Odzyskania Niepodległości

     • 11 listopada delegacja uczniów naszego LO z Panem dyrektorem Jakubem Krzewinskim, prof. Aldoną Nocną i prof. Tomaszem Sikorskim wzięła udział w miejskich obchodach Święta Odzyskania Niepodległości. Uczestniczyliśmy we mszy świętej, pomaszerowaliśmy z pocztem sztandarowym pod pomnik Romualda Traugutta, gdzie odbyła się główna uroczystość, oraz zaśpiewaliśmy hymn narodowy w Dworku Prezydenta.

     • 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległośći

     • 10 Listopada uczniowie klasy 4B oraz przedstawiciele innych klas przygotowali pod przewodnictwem pani profesor Anny Polanowskiej uroczystą akademię upamiętniającą odzyskanie przez Polskę niepodległości.

      Po uroczystym przekazaniu sztandaru, pan dyrektor Jakub Krzewiński wygłosił krótki wstęp odnosząc się do fundamentalnej i niezbywalnej wartości jaką jest dla każdego człowieka Wolność. W nawiązaniu do wojny, którą bohatersko toczy Ukraina, aby swojej wolności nie oddać, były to słowa poruszające i uświadamiające. Przypomniały nam, że wolność nie jest jednak kwestią tak oczywistą jak mogłoby się wydawać i że trzeba o nią nieustannie dbać.


      Akademia była pięknym, artystycznym wyrazem szacunku i hołdem dla poległych Polaków, którzy przez 123 lata walczyli, aby Polska znów była wolna, aby w ogóle zaistniała na mapie jako kraj. Niezwykle uzdolnieni uczniowie, poprzez swoje wokalne i recytatorskie umiejętności wzruszyli widownię przejmującym spektaklem. Przypomnieli nam, że kraj podzielony, niezdolny do reform jest słaby. Naszym obowiązkiem jest więc jednoczyć się i budować wspólnie dobrobyt Polski, aby w chwili próby okazać siłę i mądrość.


      Ogromne podziękowania dla uczniów klasy 4B, panów z 4A i dziewcząt obdarzonych wspaniałymi
      głosami z 2A i 1B.