• Relacja wideo z Dnia Otwartego

• W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole ósmoklasistów. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji wideo z Dnia Otwartego. Dowiecie się, co ciekawego się działo oraz poznacie opinie uczestników oraz uczniów.

• Wielkanoc

• Niech te Święta Wielkanocne dadzą Państwu

nadzieję i wiarę.

Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie

wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.

Ciepłych, pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych,

radosnych spotkań przy wielkanocnym stole

oraz smacznego święconego jajka.

• Dzień Otwarty

• 13 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, podczas którego została zaprezentowana oferta edukacyjna LO na rok szkolny 2022/23.

Wydarzenie przyciągnęło ponad 130 uczniów z okolicznych szkół podstawowych, którzy znajdują się obecnie w ważnym momencie swojego życia – wyboru dalszej ścieżki edukacji . Mamy nadzieję, że to co zobaczyliście i usłyszeliście da Wam możliwość podjęcia właściwej decyzji o wyborze nowej szkoły. Oprócz przekazania merytorycznych informacji dotyczących naboru i planowanych profili, pokazaliśmy się Wam też od tej bardziej rozrywkowej i artystycznej strony .

W klasopracowniach oglądaliście pokazy z chemii , fizyki , mogliście spróbować wypasionych koktajli w sekretnym klubie w pracowni języka angielskiego, uczestniczyliście też w lekcji biologii , historii i innych artystycznych wydarzeniach przygotowanych przez uczniów LO.

Pani Annie Kraszewskiej, właścicielce Restauracji Patio York, dziękujemy za przepyszny żurek , którym mogliśmy częstować przybyłych gości Łezka się w oku kręci ze wzruszenia, gdy widzimy tego dnia kochanych Absolwentów i możemy się dowiedzieć co u Was słychać. Dziękujemy, że do nas zaglądacie .

Podsumowaniem Dnia Otwartego był mecz rozegrany między nauczycielami i uczniami w świetnej, sportowej atmosferze.

Drodzy Ósmoklasiści!

Wierzymy, że spędziliście w murach naszego liceum wyjątkowy czas. Dziękujemy wszystkim za odwiedziny i mamy nadzieję do zobaczenia we wrześniu !

• Debata oksfordzka

• W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły dyskutowali o kulturze za pomocą debaty oksfordzkiej. Wspólnie w grupach wypracowywali różne pomysły oraz zastanawiali się, dlaczego kultura jest potrzebna. Dziękujemy Miejskiemu Centrum Kultury w Ciechocinku za zaproszenie!

• Koncerty: "Cztery pory roku" i na rzecz Ukraińców

• Ostatnio uczniowie i absolwenci naszego liceum pokazali swoje talenty wokalno-instrumentalne na koncertach organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury - Kino Zdrój w Ciechocinku.
            W koncercie z cyklu "Cztery pory roku: O miłości i o kwiatach - Polskie piosenki" wystąpili: Aleksander Wonorski, Zuzanna Drywa, Katarzyna Stancelewska i Aurelia Tomaszewska.
            Natomiast w koncercie rzecz Ukrainy 🇺🇦 Zuzanna Jarkowska, Marianna Masłowska, David Lewandowski zaprezentowali piosenki własnego wykonania, a wszystko prowadził Aleksander Wonorski.

• Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora LO im. S. Staszica w Ciechocinku

• Dziś w naszej szkole odbył się Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora LO im. S.Staszica w Ciechocinku, w którym udział wzięły czołowe drużyny z województwa kujawsko - pomorskiego, w tym reprezentacja naszego LO, złożona w całości z uczennic klasy sportowej. Po pięknej sportowej walce na boisku w zawodach zwyciężył team Jokera Świecie, wyprzedzając ekipy SKS Aleksandria LO Ciechocinek oraz Culmen Chełmno, które zajęły kolejno II i III miejsce. Patronat nad turniejem objęło Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim, a Wicestarosta - pan Adam Potaczek, który zawitał do nas w towarzystwie Naczelnik Oświaty - pani Lidii Kulpy osobiście uhonorował zawodniczki. Dziękujemy władzom powiatu za wsparcie, zawodniczkom i ich trenerom za porcję solidnej siatkówki, a kibicom za piękny doping!