• Wykłady na temat historii Ukrainy

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach na temat historii Ukrainy. Prowadził je Pan Dariusz Dąbrowski - profesor zwyczajny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, historyk, ukrainista, specjalista od dziejów Europy Wschodniej.

• Podziękowanie dla Pani Teresy Trajdrowskiej

• W związku z odejściem na zasłużoną emeryturę odbyła się dzisiaj uroczystość pożegnania pani sekretarz Teresy Trajdrowskiej. Dyrektor Zbigniew Różański, grono pedagogiczne, pracownicy administracyjni, przedstawicielka Rady Rodziców LO i uczniowie podziękowali za ponad dwudziestoletnią pracę na rzecz społeczności szkolnej.

Jak powiedziała pani prof. Bogusława Wojno:
            "W imieniu swoim oraz wszystkich pracowników mam zaszczyt podziękować Ci za lata pracy w naszym liceum. Przeżyłaś wspólnie z nami wiele różnych chwil. Mamy za sobą wspaniałe czasy i trudne momenty. Dziękuję za te wspaniałe  lata, oddanie, lojalność oraz trud włożony w pracę w naszej szkole. W sposób szczególny dziękuję Ci za profesjonalizm, solidność, odpowiedzialność i zdyscyplinowanie. Dziękuję za  takt, cierpliwość oraz poświęcenie i zaangażowanie w  sprawy naszego liceum. Z uznaniem i szacunkiem odnoszę się do Twojej rzetelności zawodowej, identyfikowania  się ze szkołą i jej problemami. Zawsze przeżywałaś jej sukcesy i  zmagania z trudnościami. Angażowałaś się w problemy naszych wychowanków i wspomagałaś rodziców, zabiegałaś o sprawy drobne i ważne. Potrafiłaś wesprzeć dobrym słowem, wysłuchać, być przy drugim człowieku w smutku i radości. Mam  także nadzieję, że nie zapomnisz  o nas i podobnie jak my wszyscy, będziesz  dobrze wspominać spędzone tutaj chwile.
            Życzę Ci, aby nowy rozdział życia, który właśnie rozpoczęłaś był pełen pięknych  chwil. W życiu najtrudniejsze są pożegnania - zwłaszcza z takimi osobami jak Ty. Dziękuję Ci za wiele lat współpracy, za wszystkie rady, dobre serce, mądrość i wsparcie.
            Życzę Ci dużo zdrowego wypoczynku i odreagowania wszystkich  stresów.
            Wykorzystaj ten czas na to, by zadbać o swoje zdrowie..
            Zregeneruj się i zacznij żyć wolniej.
            Znajdź więcej czasu dla swoich bliskich, dla męża, dla córek oraz dla wnuków …
            Niech nigdy nie zabraknie Ci energii i chęci do życia.
            Pamiętaj o tym, że wiele najlepszych dni Twojego życia jeszcze się nie wydarzyło."

Dziękujemy za wszystkie dni spędzone z nami oraz życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

• Święto Patrona

• 21 marca uczciliśmy postać Stanisława Staszica  – patrona naszej szkoły, który był uczonym, filozofem, działaczem gospodarczym, pisarzem politycznym.

Uczniowie klas 1 i 2 zmierzyli się w różnych konkurencjach sprawdzających ich wiedzę o patronie oraz o naszym liceum. Zaprezentowali również prezentacje o podróżach Staszica i piosenkę lub wiersz o jego dziejach. Szukali również powiązań z życiorysem Staszica na podstawie różnych obrazków.

W tym roku zwyciężyli uczniowie klasy 1B. Zwycięzcy turnieju wiedzy o S. Staszicu otrzymali nagrody książkowe, a cała klasa - tort. Kolejne miejsce zajęła klasa 1A, zaś trzecie  - klasa 2A.
            Gratulujemy!

Konkurs przygotowała prof. Aldona Nocna wspólnie z uczniami klas trzecich.

• Reprezentacja LO z brązowymi medalami Kujawsko-Pomorskiej Licealiady

• Ostatni tydzień upłynął pod znakiem siatkarskich emocji. Reprezentacja naszego LO w środę w Chełmnie wywalczyła awans do Finału Wojewódzkiej Licealiady Dziewcząt, który odbył się w piątek w Bydgoszczy. Nasze dziewczyny po pięknej walce na parkiecie uległy jedynie faworyzowanym zespołom ze Świecia i Bydgoszczy zajmując tym samym znakomite 3. miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. Jest to największy sportowy sukces LO od kilku lat. Serdecznie gratulujemy pani trener Ewie Openchowskiej oraz naszym wspaniałym zawodniczkom!

• Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w pływaniu

• W dniu 05.03.2022r w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w pływaniu. Bardzo dobrze spisały się wychowanki klubu KURORT Ciechocinek działającego przy naszym liceum.

3 medale zdobyła Ola Odważna - uczennica naszej szkoły - dwa srebrne, jeden brązowy w kategorii 16lat. Obecnie Ola reprezentuje klub Delfin Toruń.

Dwa medale (srebrny i brązowy) przywiozła Laura Zygan reprezentująca nasz klub KURORT Ciechocinek, kategoria 14lat.

Ola Urbańska KURORT Ciechocinek zdobyła srebrny medal w kategorii 15lat.

Tomasz Sikorski

• Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej

• Nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy Psychologicznej. Zmierzyli się z pozostałymi szkołami w teście wiedzy oraz w prezentacji o promocji zdrowia psychicznego.

Delegacja w składzie: Patrycja Winiecka, Krystian Łapciak i Hubert Borkowski zajęła II miejsce. Gratulujemy!

• #SolidarniZUkrainą

• Zbiórka darów dla obywateli Ukrainy zakończona.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i Radzie Rodziców za wielką życzliwość, hojność i wsparcie ❤︎.

Dary zostały przekazane Stowarzyszeniu Szmaragdowy Paw. Stowarzyszenie przekaże dary ośrodkowi we Włocławku oraz osobom prywatnym z Ciechocinka, które pod swój dach przygarnęły ukraińskie rodziny .