• Życzenia

     • Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, radości z przebywania z bliskimi, rodzinnego ciepła.

      Niech te Święta obfitują w miłość, radość, dobro, wiarę i nadzieję na lepsze jutro.

      Oby Nowy Rok był szczęśliwy i obfitował w sukcesy, by zdrowie zawsze dopisywało, a pogoda ducha nigdy nie opuszczała.

     • Koncert "W radości świąt"

     • Nasi utalentowani uczniowie wzięli udział w koncercie "W radości świąt" z cyklu "Cztery pory roku", który odbył się 18 grudnia w MCK. Na scenie wystąpili: Kasia Stancelewska, Patrycja Bibro , Aleksander Wonorski. Nie zabrakło też absolwentów naszej szkoły. Wszyscy rozwijają swój talent pod okiem Sławka Małeckiego. Artyści zostali nagrodzeni brawami.

     • Stypendia Prezesa Rady Ministrów

     • Z ogromną przyjemnością chwalimy się sukcesami naszych uczniów. Tym razem są to prestiżowe stypendia Prezesa Rady Ministrów, które otrzymały:

      stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2021/2022 dla ucznia trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku otrzymała Zuzanna Rybczyńska,

      stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2021/2022 dla ucznia czteroletniego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku otrzymała Karolina Januszewska, dla której sukces jest tym większy, że Karolina otrzymała znamienite stypendium PRM także w ubiegłym roku.

      Naszym Stypendystkom, ich Rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce. Wierzymy, że stypendium będzie motywacją do dalszego rozwoju, doskonalenia wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim, bodźcem do dalszej nauki, do realizacji własnych aspiracji oraz osiągnięć edukacyjnych.

      Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są od 1997 roku. Mogą je otrzymać uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej (ukończenie której umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości), którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczniowie wykazujący szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach rezultaty co najmniej dobre.

     • Kabareton

     •  

      W dniu 6 grudnia w naszej szkole miał miejsce kolejny kabareton. Organizacją wydarzenia zajęła się klasa trzecia B pod opieką wychowawczyni Pani Profesor Anny Polanowskiej. Prowadzącymi były Jagna Kamińska i Karolina Januszewska. W składzie jury zasiadali: Pan Dyrektor Zbigniew Różański, Pani Profesor Aldona Nocna, Pan Profesor Tomasz Sikorski. Wystąpili kolejno reprezentanci każdej klasy, zajmując następujące miejsca:

      Trzecie – 2 A.

      Drugie – 3 C.

      Pierwsze – 3 B.

      Przedstawiono kabarety o tematyce: „Wizyta u lekarza“, „Wywiadówka“, „Ranczo“, „Czerwony Kapturek“, „Egzamin“, „Język Kobiecy“ i miejsce miał również występ w formie Stand-Upu.

      W ramach przerw pomiędzy występami przeprowadzone zostały zagadki oraz łamańce językowe. Podczas podejmowania decyzji o tym, który występ był najlepszy wspólnie bawiliśmy się w dokańczanie słów świątecznych piosenek. Konkursy były prowadzone przez Kingę Szulecką oraz Katarzynę Domanowską. Cała społeczność szkolna bardzo dobrze spędziła czas, zintegrowała się i zrelaksowała.

       

      Dziękujemy bardzo absolwentom naszej szkoły za ufundowanie nagród głównych i Radzie Rodziców za mikołajkowe słodycze.