• Konferencja Samorządów Uczniowskich województwa kujawsko-pomorskiego

     • W piątek uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w wydarzenie dla młodych liderów z naszego województwa pt. "Konferencja Samorządów Uczniowskich województwa kujawsko-pomorskiego".

      Reprezentanci szkoły - Jan Kalinowski oraz Jakub Baran poszerzyli swoją wiedzę oraz wymienili się doświadczeniami z pozostałymi w trakcie uczestnictwa w trzech panelach.

      Całe wydarzenie odbyło się dzięki ogromnej pracy Kacpra Wieczorkowskiego - przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kacper, oprócz organizacji wziął udział w panelu o aktywizacji młodzieży. W swoich wypowiedziach nawiązywał do modelu działania samorządu w LO.

      Dzięki wsparciu uczniów naszej szkoły udało się sprawnie przeprowadzić rejestracje uczestników, przygotować materiały fotograficzne i filmowe oraz pakiety dla uczestników.

     • Mam Talent

     • Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się Mam Talent zorganizowany przez klasę 3a. Na początku wszyscy zgromadzeni zostali przywitani przez prowadzące: Maję Pieniak i Łucję Małecką. Przedstawiono jury w składzie: Pani Profesor Bogusława Wojno, Pani Profesor Aldona Nocna oraz Pan Profesor Jakub Krzewiński.

       

      W pierwszej części imprezy mogliśmy zasłuchać się w piosenki śpiewane przez utalentowanych wokalistów. Po niesamowitych występach prowadzące musiały się nawodnić, więc poprosiły naszą wodziankę Andżelę o przyniesienie wody. W części drugiej wydarzenia publiczność została zaproszona do obejrzenia wystaw z obrazami, rysunkami oraz zdjęciami. Była możliwość zadawania pytań autorom. Po powrocie na swoje miejsca prowadzące rozbawiły scenę krótkim żartem. Następnie przyszedł czas na uczestników z kolejnymi talentami takimi jak: granie na gitarze, prezentowanie scenki oraz śpiew. Po pięknych występach jury udały się na narady. Niespodziewanie pojawił się tajemniczy kowboj, który wyzwał Pana Profesora Buskę na pojedynek jengi. W tym samym czasie zostały policzone głosy oraz wybrani zwycięzcy Mam Talent.

       

      Po pojedynkach nadszedł długo wyczekiwany moment. Prowadzące odczytały zwycięzców:

      - 2. miejsce ex aequo Oliwia Trojanowska i Patrycja Winiecka,

      - 1. miejsce Nandi Lewandowska,

      - nagroda publiczności - Aleksander Wonorski.

      Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na Mam Talent, który odbędzie się już za rok. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom i publiczności za wzięcie udziału w imprezie. Życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji!

       

      Dziękujemy Panu Michałowi Nawrockiemu i Radzie Rodziców za ufundowanie nagród oraz Panu Łukaszowi Małeckiemu za wsparcie techniczne.

       

      Talent jest to kawałek szlachetnego, lecz surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje”.

      Stanisław Staszic

     • Apel "Polska Niepodległa"

     • Dzień 10 listopada 2021 roku był w naszej szkole dniem niezwykle podniosłym i uroczystym. Świętowaliśmy bowiem odzyskanie niepodległości przez Polskę! Klasa maturalna 3c mimo trudów przygotowań do egzaminu dojrzałości pieczołowicie zadbała o formalność i należytą odświętność apelu dotyczącego tak ważnego dla wszystkich Polaków wydarzenia, jakim jest Narodowe Święto Niepodległości.

      Przygotowane widowisko artystyczno-historyczne przybliżyło nam sytuację polityczną naszego kraju przed dniem 11 listopada 1918 roku, ukazało trudy życia codziennego, ale przede wszystkim oddało ducha narodu polskiego. Była to dla nas chwila zadumy i refleksji okraszona oprawą muzyczną i licznymi recytacjami naszych uczniów. Szczególne podziękowania dla naszych szkolnych talentów muzycznych, Patrycji Bibro, Aurelii Tomaszewskiej oraz Aleksandra Wonorskiego za dostarczenie nam rozlicznych wzruszeń podczas uroczystości.

      Świętujmy dziś i pamiętajmy na co dzień nie tylko od święta o bohaterach, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym kraju. Oni bowiem zapłacili za naszą wolność cenę najwyższą, stracili życie wierząc w słuszność swojej sprawy.

      „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.

      Józef Piłsudski

     • Koncert muzyki filmowej z cyklu „Cztery pory roku”

     • Nasi uczniowie mają rozliczne talenty. Śpiewają i grają na gitarze. Pod opieką Sławka Małeckiego (absolwenta LO) ćwiczą w MCK. W sobotę zaprezentowali piosenki filmowe. Na scenie w Teatrze Letnim zaśpiewali i zagrali uczniowie: Patrycja Bibro, Zuza Drywa, Katarzyna Stancelewska, Aurelia Tomaszewska, Aleksander Wonorski oraz absolwenci:Dominika Bibro, Ola Ejsmond, Miron Karlewski i Hubert Popławski. Otrzymali zasłużone brawa!