• Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Głównymi celami konkursu są pogłębienie wiedzy o kulturze angielsko- i niemieckojęzycznej, kreowanie wzorców spędzania wolnego czasu, doskonalenie umiejętności muzycznych, zainteresowanie uczniów muzyką i piosenką obcojęzyczną, zachęcanie do prezentacji swoich umiejętności wokalnych przed publicznością, prezentacja dorobku artystycznego uczniów oraz integracja młodzieży powiatu aleksandrowskiego.
      • V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Dali z siebie wszystko i zrobili wielkie show - tak można podsumować V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim i szkoły językowej Chata Języków Świata w Toruniu , który odbył się w piątek 11 marca 2016r. w MCK w Ciechocinku. Od 5 lat konkurs jest organizowany przez dyrektora i nauczycieli języków obcych LO im. Stanisława Staszica w Ciechocinku .

Celem konkursu jest pokazanie , że można uczyć się języków obcych ,łącząc przyjemne z pożytecznym ,stworzyć młodym ludziom szansę na prezentację ich talentów wokalnych i umiejętności językowych oraz zintegrować młodzież powiatu aleksandrowskiego.

Konkurs uświetnili swoją obecnością:

Pan Starosta aleksandrowski - Dariusz Wochna

Pan wice-starosta Wojciech Marjański

Pani Edyta Stefaniak Mansour - radna Powiatu Aleksandrowskiego

Pani Barbara Kawczyńska – dyrektor MCK w Ciechocinku

Pan Sławomir Małecki - lider zespołu Zdrowa Woda

Do rywalizacji stawiło się 13 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu Aleksandrów Kujawski w tym dwie uczennice z naszej szkoły Dominika Bibro i Julia Kapica. Wszyscy uczestnicy występowali w jednej kategorii - soliści. Poziom językowy i artystyczny występujących był bardzo wysoki i trudno było wyłonić zwycięzców. Ich umiejętności oceniało jury w składzie:

pani prof. Bogusława Wojno - przewodniczący

pan prof. Jakub Krzewiński

pani Barbara Kawczyńska

pan Sławomir Małecki

Decyzją jury :

I miejsce zajęła Dominika Bibro uczennica LO im. Stanisława Staszica w Ciechocinku, która otrzymała nagrodę ufundowaną przez szkołę językową Chata Języków Świata w Toruniu - 120 -godzinny kurs języka angielskiego. Wykonywała utwór ''One night only''- Jennifer Hudson

II miejsce zajęła Julia Bartoszek - uczennica Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku , która została właścicielką smartfona Samsung Galaxy J5- ufundowanego przez Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim. Zaprezentowała piosenkę ''My heart will go on" Celine Dion

III miejsce zdobyła Martyna Gawrońska z MCK w Aleksandrowie Kujawskim, która śpiewała ,,Lay me dowm" Sam'a Smith'a, dla której kwotę 500 zł ufundowała pani Aneta Kurtys .

Nagrode Publiczności - czytnik e-booków ufundowany przez pana dyrektora LO w Ciechocinku pana Zbigniewa Różańskiego otrzymała Dominika Bibro

W tej edycji konkursu organizatorzy przewidzieli dwa równorzędne wyróżnienia. Kwotę 250 zł dla każdej

z wyróżnionych osób , ufundowane przez panią Edytę Stefaniak Mansour oraz pana Lotfi Mansour - właścicieli Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Przychodnia Rodzinna", .jury przyznało :

1. Julii Kapicy z LO im. Stanisława Staszica w Ciechocinku za piosenkę ''Skinny Love'' Birdy

2.Darii Szudzik z Publicznego Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego za utwór ''Stay '' Rihann'y.

Konkurs był bardzo udany. Podziwialiśmy duże umiejętności wokalne i językowe wszystkich uczestników. Widownia entuzjastycznie reagowała na kolejne utwory i nagradzała je gromkimi brawami.

W roli prowadzących bardzo dobrze spisały sie siostry Afrodyta i Roksana Drążkowskie.

Organizatorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, uczniom zaangażowanym w organizację konkursu, konferansjerom , panu Łukaszowi Małeckiemu i chłopcom z 2a za oprawę muzyczną konkursu.Dziękujemy też panu Tomaszowi Madajczykowi - prezesowi Sanatorium Uzdrowiskowego Chemik oraz piekarni Polkorn w Ciechocinku za wspaniały poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom i ich opiekunom za udział w tegorocznym konkursie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnej edycji w roku 2017.

Tekst: Bogusława Wojno