• Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Głównymi celami konkursu są pogłębienie wiedzy o kulturze angielsko- i niemieckojęzycznej, kreowanie wzorców spędzania wolnego czasu, doskonalenie umiejętności muzycznych, zainteresowanie uczniów muzyką i piosenką obcojęzyczną, zachęcanie do prezentacji swoich umiejętności wokalnych przed publicznością, prezentacja dorobku artystycznego uczniów oraz integracja młodzieży powiatu aleksandrowskiego.
      • VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 10 marca 2017 Roku w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs został zoorganizowany przez Pana Dyrektora Zbigniewa Różańskiego oraz nauczycieli języków obcych panią prof. Bogusławę Wojno , panią prof. Annę Polanowską i pana prof. Jakuba Krzewińskiego z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku. W konkursie wzięło udział 15 uczestników ze szkół ponadpodstawowych powiatu aleksandorowskiego.

Pierwsze miejsce zajęła Julia Bartoszek, która otrzymała roczny kurs języka angielskiego ufundowany przez Chatę Języków Świata w Toruniu. Drugie miejsce zajął Maciej Andryszewski, który otrzymał Tablet Samsung ufundowany przez starostwo, a trzecie Andżelika Petrykowska, która otrzymała wieżę Hi-Fi,ufundowaną przez panią Anetę Kurtys. Nagrodę publiczności widownia przyznała Małgorzacie Preczak, która otrzymała czytnik e-booków.

Dzięki pomocy wszystkich zaangażowanych osób występy uczestników były świetnie zoragnizowane, a cały konkurs przebiegł pomyślnie i zarówno młodzież jak i dorośli fantastycznie się bawili.

Organizatorzy pragną podziękować sponsorom za ufundowanie wspaniałych nagród. Zapraszamy Serdecznie do udziału w VII Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który odbędzie się już za rok.

tekst: Małgorzata Preczak (3ac)

fotorelacja: Paweł Paczek