• Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Głównymi celami konkursu są pogłębienie wiedzy o kulturze angielsko- i niemieckojęzycznej, kreowanie wzorców spędzania wolnego czasu, doskonalenie umiejętności muzycznych, zainteresowanie uczniów muzyką i piosenką obcojęzyczną, zachęcanie do prezentacji swoich umiejętności wokalnych przed publicznością, prezentacja dorobku artystycznego uczniów oraz integracja młodzieży powiatu aleksandrowskiego.
      • IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Starosty Aleksandrowskiego oraz Chaty Języków Świata przeszedł do historii. W tym roku rywalizowali soliści ze szkół podstawowych (6-8 klasa) oraz ponadpodstawowych. Wśród młodzieży powiatu aleksandrowskiego talentów wokalnych zdecydowanie nie brakuje. Jury w składzie: p. Bogusława Wojno, p. Barbara Kawczyńska, p. Sławomir Małecki oraz p. Jakub Krzewiński ogłosiło następujące wyniki:

I miejsce zdobyła Oliwia Możdżeń ze SP w Zbrachlinie i otrzymała główną nagrodę - roczny kurs języka angielskiego w szkole językowej Chata Języków Świata oraz głośnik bezprzewodowy JBL.

II miejsce przypadło Alicji Woźniak ze SP w Raciążku. W nagrodę Alicja otrzymała słuchawki studyjne Panasonic.

Z III miejsca oraz czytnika e-booków Kindle cieszyła się Paulina Serafin, reprezentująca MCK w Ciechocinku.

Publiczność natomiast przyznała swoją nagrodę Aleksandrowi Wonorskiemu z LO w Ciechocinku, który w prezencie otrzymał słuchawki bezprzewodowe JBL.

Z roku na rok nasz festiwal cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży powiatu, w związku z czym jego poziom sukcesywnie rośnie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję gościć Was za rok!

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za ogromną pomoc, życzliwość i wsparcie:

- Państwu Karolinie i Pawłowi Kończyńskim, właścicielom Chaty Języków Świata,

- Staroście Aleksandrowskiemu p. Lidii Zwierzchowskiej,

- Wicestaroście Aleksandrowskiemu p. Adamowi Potaczkowi

- pani Anecie Kurtys,

- Dyrekcji oraz pracownikom MCK w Ciechocinku,

- panu Sławkowi Małeckiemu, opiekunowi artystycznemu festiwalu,

- panu Pawłowi Paczkowi, właścicielowi firmy Foto Paczek,

- panu Łukaszowi Małeckiemu, właścicielowi firmy Comea,

- pani Teresie Trajdrowskiej, Sekretarz naszej szkoły,

- wszystkim uczniom naszego LO zaangażowanym w organizację konkursu.

Bez Państwa pomocy na pewno by się nie udało. Dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu. Autorem zdjęć jest pan Paweł Paczek.

Z muzycznym pozdrowieniem.

Organizatorzy.