• Wybór szkoły ma wielkie znaczenie w życiu każdego z nas, niektórzy nie zdają sobie jeszcze z tego sprawy. Jeśli zostałaby przeprowadzona ankieta wśród uczniów dotycząca tego, czym dla nich jest Liceum odpowiedzi byłyby z pewnością różne. Uważam jednak że najistotniejszym czynnikiem dla wszystkich jest przyjazna i rodzinna atmosfera, której bez wątpienia nie brakuje u Nas w liceum.

Zacznijmy od kadry pedagogicznej która jest bardzo wyrozumiała i podchodzi bardzo indywidualnie do każdego ucznia. Stara się rozwiązać każdy problem oraz potrafi okazać wsparcie, co jest niezwykle ważne w społeczności szkolnej. Nasze Liceum jest dobrze wyposażone. Posiada wiele pomocy naukowych które sprawiają że lepiej przyswaja się materiał. Szkoła ma swój wyjątkowy klimat. Szkoła jest mała i to sprawia, że każdy uczeń zostaje zauważony. Warto przyjść do Naszego liceum, ponieważ jest to jedyna w swoim rodzaju szkoła. Jest miejscem do rozwoju w wielu kategoriach.

Szkoła ma bez wątpienia wiele zalet, których część przedstawiłam wyżej a o reszcie proponuje przekonać się samemu!

Dagmara Gębicka

Do naszego liceum uczęszczają wspaniali i otwarci uczniowie, którzy w tej szkole tworzą niesamowitą atmosferę. Można się o tym przekonać uczestnicząc w corocznych wydarzeniach (Otrzęsiny, Mam Talent, Kabareton, Nocka filmowa, Grill, Rajd Rowerowy i wiele innych). Organizowane są one przez prężnie działający Samorząd Uczniowski. Samorząd jest otwarty również na propozycje uczniów i organizuje szereg różnych inicjatyw, w których każdy (w zależności od zainteresowań) może wziąć udział.

Nauczyciele wprowadzają w naszej szkole serdeczną atmosferę, interesują się uczniami, próbują im pomóc w trudnych sytuacjach, są zawsze dyspozycyjni. Wykorzystują nowoczesne technologie oraz materiały dydaktyczne by łatwiej dotrzeć do swoich uczniów. Wiele rozwiązań (m.in. poczta mailowa dla każdego ucznia), które działają u nas w szkole od kilku lat pomogły szybko przejść na nauczanie zdalne podczas pierwszej fali pandemii.

Nasze liceum jest szkołą z 75-letnią tradycją. Szkołę ukończyło wielu znanych aktorów, pisarzy, sportowców. W budynku przy ulicy Kopernika wydarzyło się wiele historycznych wydarzeń. Jednym z nich, jest pierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak, to u nas w szkole narodziła się ta piękna idea pomocy drugiemu człowiekowi. Co roku, wolontariusze z naszej szkoły biorą udział w finałach WOŚP i zbierają pieniądze na sprzęt medyczny dla potrzebujących szpitali oraz pacjentów.

Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania uczestnicząc w kołach zainteresowań, pracy samorządu oraz w dwóch klubach sportowych (UKS Kurort i SKS Aleksandria LO Ciechocinek). Oprócz tego organizowane są różne wyjazdy na wykłady, wystawy oraz wycieczki, które pozwalają rozszerzyć wiedzę i poznać ciekawe miejsca.​​​​​​​

Jako starszy kolega polecam Wam, przyszłym licealistom, właśnie tę szkołę. Nie będziecie tego żałować! ​​​​​​​

Kacper Wieczorkowski