• Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Głównymi celami konkursu są pogłębienie wiedzy o kulturze angielsko- i niemieckojęzycznej, kreowanie wzorców spędzania wolnego czasu, doskonalenie umiejętności muzycznych, zainteresowanie uczniów muzyką i piosenką obcojęzyczną, zachęcanie do prezentacji swoich umiejętności wokalnych przed publicznością, prezentacja dorobku artystycznego uczniów oraz integracja młodzieży powiatu aleksandrowskiego.
      • II Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 8 marca 2013 r. w Ciechocinku odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez nauczycieli języków obcych naszego liceum.

Po raz kolejny patronat nad imprezą objął starosta aleksandrowski pani Wioletta Wiśniewska oraz Chata Języków Świata w Toruniu.

W tym roku do rywalizacji zgłosiło się 14 solistów oraz 3 zespoły z 6 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu aleksandrowskiego, którzy wykonywali piosenki

w języku angielskim a jedna z uczestniczek w języku niemieckim. Po raz pierwszy w historii konkursu wykonawcy prezentowali utwory w dwóch kategoriach: Soliści i Zespoły.

Oceniało ich jury w składzie:

-pani Bogusława Wojno – przewodniczący, nauczyciel języka angielskiego w liceum w Ciechocinku

-pani starosta Wioletta Wiśniewska,

-pani Edyta Stefaniak Mansour – radna powiatu aleksandrowskiego,

-pan Lotfi Mansour – członek zarządu powiatu,

-pani Karolina Nitka - Kończyńska – właścicielka Chaty Języków Świata w Toruniu,

-pan Sławomir Małecki – nauczyciel muzyki w gimnazjum w Ciechocinku,

-pani Anna Polanowska – nauczyciel języka angielskiego w liceum w Ciechocinku,

-pan Jakub Krzewiński – nauczyciel języka niemieckiego w liceum w Ciechocinku.

Po burzliwych naradach jury nagrodziło następujących wykonawców:

Nagrodę za III miejsce przyznano Małgorzacie Gołębiewskiej z Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Ciechocinku za piosenkę „Read all about it” z repertuaru Emeli

Sande. Otrzymała ona profesjonalne słuchawki studyjne ufundowane przez starostwo. Nagrodę wręczył pan Lotfi Mansour, radny rady powiatu aleksandrowskiego.

Nagrodę za II miejsce przyznano Darii Rafińskiej z Zespołu Szkół nr 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim. Otrzymała ona tablet ufundowany przez starostwo. Nagrodę

wręczyła pani Starosta.

I miejsce w kategorii SOLISCI zajęła Justyna Malinowska z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku za piosenkę „Turning Tables” z repertuaru Adele.

Przedstawiciel CHATY JĘZYKÓW ŚWIATA, nagrodę główną, czyli roczny kurs języka angielskiego, wręczyła pani Karolina Kończyńska.

I miejsce w kategorii ZESPOŁY zajął zespół Gama z MDK w Aleksandrowie Kujawskim za piosenkę “Ave Maria”. Nagrodą jest realizacja i nagranie profesjonalnego

demo w studiu muzycznym ufundowane przez Pana Adama Jędrzejowskiego i Pana Łukasza Małeckiego. Nagrodę wręczył pan Łukasz Małecki.

Nagrodę publiczności otrzymał Krystian Góralski z LO w Ciechocinku za wykonanie piosenki “Cuban Pete”z repertuaru Jima Careya. Otrzymał on profesjonalne słuchawki studyjne.

Nagrodę wręczył pan Dyrektor Zbigniew Róźański.

Laureaci i wszyscy występujący w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwo EGIS. Te nagrody wręczyła pani Karolina Voigt, przedstawiciel tego wydawnictwa.

Organizatorzy pragną podziękować za ufundowanie nagród:

Fundatorowi nagrody głównej- właścicielom Chaty Języków Świata w Toruniu państwu Karolinie i Pawłowi Kończyńskim,

Starostwu Powiatowemu w Aleksandrowie Kujawskim,

panu dyrektorowi naszego Liceum Ogólnokształcącego,

wydawnictwu EGIS spółce z o.o. ,

piekarni POLKORN w Ciechocinku

księgarni językowej POLANGLO oraz Panu Adamowi Jędrzejowskiemu.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem pana Łukasza Małeckiego, właściciela firmy COMEA, za pomoc w organizacji konkursu , nagłośnienie imprezy i ufundowanie nagród.

Dziękujemy również naszym uczniom, Michałowi i Przemkowi Szura, za wzorowe prowadzenie konkursu.

Kolejny konkurs piosenki przeszedł do historii. Była to uczta dla fanów muzyki, wspaniała zabawa i kontakt z językiem obcym. Jesteśmy dumni z tak uzdolnionej młodzieży.

Oby przyszły rok przyniósł równie wysoki poziom i tak wielu miłośników piosenki. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na przyszłoroczną edycję.

Bogusława Wojno