• Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Głównymi celami konkursu są pogłębienie wiedzy o kulturze angielsko- i niemieckojęzycznej, kreowanie wzorców spędzania wolnego czasu, doskonalenie umiejętności muzycznych, zainteresowanie uczniów muzyką i piosenką obcojęzyczną, zachęcanie do prezentacji swoich umiejętności wokalnych przed publicznością, prezentacja dorobku artystycznego uczniów oraz integracja młodzieży powiatu aleksandrowskiego.
      • X Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

• ,,LADIES AND GENTLEMEN, WELCOME TO THE TENTH FOREIGN SONG COMPETITION!”

Tymi słowami rozpoczęliśmy X. edycję Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs ten, objęty został Honorowym Patronatem Starosty Aleksandrowskiego pani Lidii Tokarskiej.

W Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku, swoje umiejętności sceniczne przed jury i licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali młodzi mieszkańcy powiatu aleksandrowskiego. Jury tego dnia miało ciężki orzech do zgryzienia, musiało ocenić każdy z występów – ocenie podlegały walory głosowe, poprawność językowa, dykcja, interpretacja, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

W tym roku w skład jury weszli:

- Pani Profesor Bogusława Wojno – przewodnicząca jury

- Pan Dyrektor Jakub Krzewiński – dyrektor naszego liceum

- Pani Dyrektor Monika Szczepańska – p.o. dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku

- Pan Wicestarosta Andrzej Łozicki

-Pan Sławomir Małecki – legenda muzyki blues-rockowej, gitarzysta zespołu ,,Zdrowa Woda”

Po obejrzeniu występów wszystkich uczestników tegorocznego konkursu oraz po długiej naradzie, jury przyznało:

I miejsce Sarze Urbańskiej z Zespołu Szkół nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim

II miejsce Malwinie Łuczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku

III miejsce Zuzannie Drywie z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku

Publiczność najbardziej urzekł występ Zuzanny Drywy, która otrzymała nagrodę publiczności.

W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu przyznano nagrodę specjalną Starosty Powiatu Aleksandrowskiego, która została złożona na ręce Natalii Chełminiak z Zespołu Szkół w Konecku.

W jubileuszowym Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej swoje umiejętności zaprezentowali również: Patrycja Bibro – Liceum Ogólnokształcące w Ciechocinku, Marianna Masłowska – Liceum Ogólnokształcące w Ciechocinku, David Lewandowski – Liceum Ogólnokształcące w Ciechocinku, Julia Kurcaba – Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim, Halina Łaszczyk – Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim, Sofia Scivoletto – Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim, Antonina Suczkow – Szkoła Podstawowa nr 3 w Ciechocinku, Marta Drążkiewicz – Zespół Szkół w Konecku, Justyna Domańska – Liceum Salezjańskie Kolegium Kujawskie w Aleksandrowie Kujawskim, Martyna Domańska – Liceum Salezjańskie Kolegium Kujawskie w Aleksandrowie Kujawskim, Jakub Dybowski – Zespół Szkół w Zbrachlinie, Oliwia Możdżeń – Zespół Szkół w Zbrachlinie, Agata Inatlewska – Szkoła Podstawowa im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Stawkach.

Wszystkim, dzięki którym X Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej mógł się odbyć, bardzo gorąco dziękujemy, gratulujemy z całego serca wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że przyszła edycja konkurs będzie równie udana co ta!

Szanowni Państwo!

Dyrekcja oraz nauczyciele języków obcych LO im. St. Staszica w Ciechocinku zapraszają do udziału w X Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów 7. i 8. klas szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Odbędzie się on 17 marca 2023  o godzinie 11:00 w sali kinowej MCK w Ciechocinku.

Serdecznie zapraszamy uczniów oraz nauczycieli do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!

• Kolejność prób oraz występów.pdf

• Regulamin konkursu