• Wycieczka do Krakowa, Zakopanego i Ojcowa

• Od 5 do 7 czerwca wraz z panią prof. Małgorzatą Pełkowską-Jemczurą, panią prof. Katarzyną Krukowską, panią prof. Ewą Malinowską oraz panem prof. Krzysztofem Mostowskim byliśmy na wycieczce w Krakowie, Zakopanem i Ojcowie. Była ona zorganizowana dla uczniów klas pierwszych.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kraków, gdzie podziwialiśmy przepiękną, dawną stolicę Polski (Wawel, krypty w których są pochowani wybitni Polacy oraz królowie, ziejącego ogniem smoka oraz dzwon Zygmunta, którego serce spełnia marzenia. Oby wszystkim nam się spełniły . Po długim spacerze uliczkami Krakowa, wyruszyliśmy do pensjonatu w Zakopanem, gdzie po zakwaterowaniu i miłym przyjęciu przez gospodarzy zjedliśmy pyszną obiadokolację. Po tak intensywnym dniu zasnęliśmy niczym małe dzieci.

Drugiego dnia pogoda zrobiła nam psikusa, w związku z czym musieliśmy zmienić plany. Zwiedziliśmy kościół pod wezwaniem świętego Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie, uznawany za najstarszy kościół drewniany na Skalnym Podhalu i jeden z najstarszych tego typu w Polsce, dom Jana Kasprowicza, architekturę góralskiej starówki, skocznię, zabytkowy cmentarz. Następnie udaliśmy się na Gubałówkę, a czas wolny spędziliśmy na Krupówkach. Po równie mocno wyczerpującym dniu był czas na chwile relaksu i integrację przy ognisku. Bawiliśmy się świetnie, tańczyliśmy i śpiewaliśmy.

Trzeciego, a zarazem ostatniego dnia, wyruszyliśmy w podróż powrotną, Jednym z ostatnich punktów naszej wycieczki był Ojców, gdzie zwiedziliśmy Pieskową Skałę, Maczugę Herkulesa, a Doliną Prądnika dotarliśmy do Bramy Krakowskiej. Po tylu pozytywnych wrażeniach wyruszyliśmy do Ciechocinka. Ta wycieczka była nowym doświadczeniem, poznaliśmy ciekawe zakątki i historię Polski. Wyjazd został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Wiktoria Słomkowska

• Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku

• Ogromny sukces naszej uczennicy Julii Sobczak

Julia, uczennica klasy 1b, została finalistką etapu centralnego, Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku, który odbył się w Toruniu, 2 czerwca 2023r .

Składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy kolejnych sukcesów!

• Nowe stojaki

• W ramach propagowania ekologicznych środków transportu na terenie szkoły powstał parking dla hulajnóg . Utworzono także dodatkowe stanowiska rowerowe . Zachęcamy więc gorąco do korzystania z własnych "dwóch kółek"!

• Wycieczka do Warszawy

• 23.05.2023 r. uczniowie klas 1b, 1c oraz 2b pod opieką pani prof. Ewy Malinowskiej, pani Iwony Kozińskiej i pana prof. Krzysztofa Mostowskiego uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Licealiści zwiedzili Sejm RP, Stare Miasto oraz Zamek Królewski. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie Łazienek Królewskich. To był świetnie spędzony czas , duża dawka wiedzy, integracja i aktywny wypoczynek.

• Lekcje w plenerze

• Lekcja poza murami szkoły to przyjemność. Po Ciechocinku oprowadziła uczniów klasy 2b prof. Aldona Nocna, która opowiedziała o dziejach uzdrowiska. Przypomniała ludzi, miejsca i zdarzenia. Pogoda dopisała! Na zdjęciu grupa z prof. Krzysztofem Mostowskim

• Wycieczka do Opery Nova

• W ostatni piątek nasi licealiści obejrzeli musical "Bulwar Zachodzącego Słońca" oparty na filmie Billy'ego Wildera. Musimy przyznać, że spektakl pokazujący okrucieństwo świata show biznesu, zaskoczył nas zakończeniem. Scenografia, kostiumy, aktorzy obdarzeni świetnymi głosami (Tomasz Steciuk) i scena z krawcami, którzy przygotowują garderobę Joego, na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci!

Powoli stajemy się stałymi bywalcami bydgoskiej Opery Nova!

• Pasje naszych uczniów... Aerial Hoop

• Natasza Tucholska, uczennica I klasy, w ostatni weekend startowała w mistrzostwach Polski IPSF. Są to mistrzostwa z akrobatyki powietrznej. Startowała w jednej z najtrudniejszych kategorii - Aerial Hoop. Jest to akrobatyka na kole cyrkowym w powietrzu, i właśnie w tej kategorii Natasza zajęła 3 miejsce, zostając tym samym II wicemistrzynią Polski.

Natasza trenuje Aerial Hoop od ponad 4 lat, najpierw w Ciechocinku, a następnie w Toruniu pod okiem p. Magdaleny Pałuckiej. Jak sama mówi, dość długo szukała swojej pasji i tego, w czym chciałaby się rozwijać, lecz nie mogła znaleźć niczego dla siebie, jednak w momencie, gdy pierwszy raz poszła na trening z koła, od razu wiedziała, że to jest TO . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Egzamin maturalny

• Minął pierwszy dzień egzaminu maturalnego.

Abiturienci zdawali język polski na poziomie podstawowym w nowej formule.: język polski w użyciu, test historycznoliteracki, wypracowanie. W ruch poszły długopisy z czarnym wkładem.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• Wiwat 3 Maja!

Uczciliśmy to ważne święto państwowe uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów klasy 1a pod kierunkiem wychowawczyni Pani Prof. Katarzyny Krukowskiej.

Delegacja licealistów z Panem Dyrektorem Jakubem Krzewińskim i nauczycielami: Prof. Aldoną Nocną i Prof. Tomaszem Sikorskim wzięła również udział w uroczystościach miejskich pod pomnikiem Romualda Traugutta. Po złożeniu kwiatów złożyliśmy wizytę w Dworku Prezydenta, by odśpiewać wspólnie z innymi uczestnikami nasz hymn narodowy. Wysłuchaliśmy też utworów Chopina, które wykonał pianista Miłosz Rządkiewicz.

• Majówka na sportowo

• Majówka na sportowo? Czemu nie!

Uczniowie klasy sportowej Hania Lewandowska, Erik Ananyan i Roman Pipko postanowili spędzić długi weekend z rakietą w dłoni , z sukcesami uczestnicząc w rozgrywkach tenisowych organizowanych przez klub UKS Jedynka na kortach OSIRu. Pochwalamy i trzymamy kciuki za sukcesy tenisowe naszych uczniów !