• Święto Dyni oraz Dzień Sobowtóra

• Święto Dyni oraz Dzień Sobowtóra to prawdziwa uczta dla wyobraźni i kreatywności, ponieważ każdy z Was mógł wyrazić swoją pomysłowość w niepowtarzalny sposób

….włożyliście wiele wysiłku w przygotowanie dyniowych arcydzieł, Wasze pomysły były inspirujące, a Wasza energia niesamowita.

Dziękujemy NIEZASTĄPIONEJ Radzie Rodziców za ufundowanie nagród

Wręczenie nagród odbędzie się się 6 listopada o 10.35 w strefie relaksu

• Sukcesy sportowe naszych uczniów

• Mistrzowskie wyniki UKS "KURORT" Ciechocinek na Mistrzostwach Sportowych w Bydgoszczy!

Z radością dzielimy się z Wami wynikami naszych zawodników na sobotnich Mistrzostwach Sportowych w Bydgoszczy. Pod okiem naszego trenera Tomasza Sikorskiego, reprezentacja UKS "KURORT" Ciechocinek osiągnęła imponujące rezultaty:

Laura Zygan zdobyła złoto w konkurencji 100m stylem dowolnym w kategorii 15-latków, prezentując czas 1:07.55! Dodatkowo, Laura zajęła drugie miejsce w wyścigu na 50m stylem motylkowym z czasem 32.92, bijąc swój rekord życiowy!

Piotr Makowski zaprezentował swoje umiejętności zdobywając brązowy medal w konkurencji 100m stylem klasycznym wśród 13-latków z czasem 1:23.67. Piotr również wziął udział w wyścigu na 50m stylem motylkowym, plasując się na dziewiątym miejscu.

Mimo że Maja Makowska zajęła siódme miejsce w konkurencji 100m stylem klasycznym w kategorii 13-latków, jesteśmy dumni z jej determinacji i zaangażowania w tych zawodach!

Gratulujemy wszystkim zawodnikom za ich wysiłek, pasję oraz za reprezentowanie UKS "KURORT" Ciechocinek z godnością i determinacją na tych zawodach!

Więcej zdjęć na facebook UKS Kurort

• Występy na ciechocińskich imprezach kulturalnych

• Utalentowani uczniowie naszego LO biorą udział w wielu imprezach kulturalnych w Ciechocinku. Ostatnio Weronika Szczupacka i Alan Markowski recytowali wiersze Wisławy Szymborskiej w ramach spotkań w Saloniku Literackim, Patrycja Bibro, Katarzyna Stancelewska, Zuzanna Drywa i Jan Kalinowski śpiewali podczas koncertu z cyklu Cztery Pory Roku w Teatrze Letnim, a Marianna Masłowska z zespołem Ajki zaśpiewała podczas inauguracji nowego roku akademickiego Uniwetsytetu dla Aktywnych. BRAWO !

• Otrzęsiny klas pierwszych

• Wierni tradycji urządziliśmy otrzęsiny uczniów klas pierwszych. Nowi uczniowie pokazali się z różnych stron, zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, wykazywali się wiedzą o szkole. Impreza miała charakter konkursu.

Gratulacje dla klasy 2c, która przygotowała imprezę.

fot. Zuzanna Linek

• Sukcesy wokalne uczennic

•

Chcieliśmy się z Wami podzielić sukcesem naszych uczennic: Marianny Masłowskiej, Zofii Łęgi, które w ostatni weekend wzięły udział w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej "Forma" w Barcinie. Gratulujemy wam zdobycia Brązowej Barci!

• W czwartek świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Uczniowie podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud, jaki wkładają w kształtowanie charakterów oraz za uświadamianie celowości i potęgi nauki, a także za stwarzanie ciepłej i przyjaznej atmosfery w szkole .

Głos zabrał również Pan Dyrektor Jakub Krzewiński, który po złożeniu pracownikom życzeń, wręczył Nagrody Dyrektora oraz złożył podziękowania nauczycielom, którzy w tym roku obchodzą jubileusz swojej pracy w liceum .

Uczniowie natomiast przyznali swoje nagrody - Oskary, w trzech nietypowych kategoriach . Otrzymali je: prof. Katarzyna Krukowska (nauczyciel najlepiej tłumaczący materiał), prof. Krzysztof Mostowski (nauczyciel z najbardziej przyjaznym podejściem do uczniów) i prof. Małgorzata Pełkowska-Jemczura (nauczyciel najszybciej sprawdzający kartkówki).

Całemu gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły życzymy wytrwałości, dalszych sukcesów oraz wielu szczęśliwych dni!

• Wykład

• 10 października uczniowie naszego LO razem z prof. Dariuszem Buską i prof. Aldoną Nocną wysłuchali wykładu prof. Andrzeja Chwalby o Wiśle. Dziękujemy Uniwersytetowi dla Aktywnych za zaproszenie!

• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

• 10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

To dobry moment, by zatroszczyć się o siebie, zrobić dla siebie coś dobrego, a także rozejrzeć się, czy ktoś bliski nie potrzebuje pomocy...

Każdego dnia możemy wzmacniać swoje zdrowie psychiczne poprzez:

- dbanie o relacje z innymi,

- opiekowanie się swoimi emocjami,

- zaangażowanie w swoje pasje,

- przebywanie na łonie natury,

- dbanie o swoje ciało poprzez zdrowe odżywianie, regularny wysiłek, odpowiednią ilość snu,

- korzystanie ze wsparcia.

• Seminarium

• W piątek 6 października uczniowie naszego LO wzięli udział w seminarium rozpoczynającym publiczną debatę na temat wpisania ciechocińskiego zespołu solankowo-uzdrowiskowego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jego wpływu na rozwój miasta.

Podczas spotkania w Teatrze Letnim mogli usłyszeć m. in. wykład o dziejach miasta i walorach zieleni, wartościach kulturowych Ciechocinka związanych z warzelnictwem soli jako szansą na wpis na listę UNESCO, obejrzeć fragment filmu „Alexander von Humboldt na Śląsku i Słońsku” w reż. Teresy Kudyby.

Wśród prelegentów byli przedstawiciele Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków i Miejsc Historycznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Dziedzictwa, a także polonistka naszego LO prof. Aldona Nocna, która zajmuje się popularyzacją historii Ciechocinka.

• VIII Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego

• We wtorek nasi uczniowie stanęli do konkursowej rywalizacji podczas VIII Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego. Iiczba uczniów chętnych do wzięcia udziału w konkursie przerosła nasze oczekiwania. świadczy to o tym, że nasza szkoła od wielu lat językami stoi!

Niebawem kolejne wieści ze szkolnych etapów olimpiad przedmiotowych Życzymy naszym uczestnikom świetnych wyników i trzymamy kciuki za ich sukcesy!