• Konsultacje strategii RP na rzecz młodego pokolenia [27.04.2021]

• 03.05.2021 12:59
        • Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Kacper Wieczorkowski uczestniczył w konsultacjach strategii RP na rzecz młodego pokolenia dla województwa kujawsko-pomorskiego.
        • ✅ Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

✅ Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na sześć obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat”.

✅ Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem.

- Uczestniczyłem w dyskusji w obszarze tematycznym "edukacja i szkolnictwo wyższe". Dyskusja była bardzo merytoryczna i wspólnie wypracowaliśmy wiele wniosków. Poruszyliśmy następujące tematy: nowa matura 2023, edukacja seksualna, darmowe podręczniki dla szkół średnich, pomoc psychologiczna w szkole. Cieszę się, że również mogłem zabrać głos i przyczynić się do stworzenia strategii na rzecz młodych ludzi. - mówi Kacper Wieczorkowski.