• Profile klas

• Rozpoczął się nabór na rok szkolny 2024/2025. Wszystkim zainteresowanym ofertą naszej szkoły chcemy zaproponować wspólną naukę w jednej z następujących klas:

Klasa medyczna

Badanie mutacji koronawirusów – zdjęcie

Klasa medyczna jest adresowana do uczniów, którzy chcą w przyszłości podjąć studia z zakresu nauk medycznych oraz do tych, dla których pasją jest poznawanie i rozwijanie swoich zainteresowań z zakresu biologii i chemii.

Zdobyta podczas nauki w klasie medycznej wiedza pozwoli w przyszłości na studiowanie takich kierunków jak: medycyna, farmacja, analityka medyczna, fizjoterapia, rehabilitacja, dietetyka, zdrowie publiczne, elektrokardiologia, ratownictwo medyczne, inżynieria środowiska, biotechnologia, biologia, chemia, bioinżynieria, bioinformatyka, kosmetologia, biochemia, biofizyka, weterynaria, leśnictwo, ochrona środowiska i wiele innych.

Nasza szkoła słynie w regionie ze świetnych wyników egzaminu maturalnego z przedmiotów rozszerzonych w profilu medycznym, a nasi absolwenci regularnie dostają się na najlepsze w kraju uczelnie medyczne.

Ponadto szkoła prowadzi aktywną współpracę z Wydziałem Nauk Medycznych Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, dzięki czemu nasi uczniowie już w szkole średniej mają szansę brać udział w spotkaniach, wykładach i warsztatach prowadzonych przez wykładowców uniwersyteckich.

Przedmioty rozszerzone: biologia i chemia

Klasa humanistyczna

Darmowe zdjęcia Historia miłosna

Klasa humanistyczna stworzona została z myślą o uczniach, którzy posiadają szerokie zainteresowania humanistyczne (historia, literatura, kultura antyczna, teatr, film, historia, sztuki). Nauka w tej klasie służy rozwijaniu uzdolnień literackich, artystycznych i przygotowuje do świadomego uczestnictwa w życiu politycznym i społecznym. Absolwenci mogą w przyszłości studiować na kierunkach uniwersyteckich m.in. prawo, administrację, politologię, filologię polską, historię, historię sztuki, kulturoznawstwo, dziennikarstwo, politologię, nauki społeczne, socjologię czy pedagogikę. Możliwe jest również podjęcie studiów artystycznych oraz w szkole teatralnej i filmowej.

Dla uczniów z zacięciem dziennikarskim szkoła stwarza możliwość współredagowania szkolnej strony internetowej oraz szkolnego konta na popularnym portalu społecznościowym. Uczniowie klasy humanistycznej regularnie biorą udział w lokalnych wydarzeniach kulturalnych, spotkaniach literackich, spektaklach teatralnych.

Przedmioty rozszerzone: język polski, historia

Klasa społeczna

Darmowe zdjęcia Podróż

W klasie o profilu społecznym uczniowie mają przedmioty rozszerzone z języka angielskiego oraz geografii. Klasa ta jest dedykowana uczniom, którzy interesują się życiem społecznym, problemami sfery politycznej, prawnej czy ekonomicznej. Matura z geografii i angielskiego to bardzo dobry wybór. Zdając te przedmioty na poziomie rozszerzonym otwierasz sobie wiele możliwości. Po ukończeniu szkoły średniej i zdaniu matury z geografii możesz aplikować na wiele kierunków studiów. Popularne kierunki geograficzne to geografia, geoinformacja, gospodarka przestrzenna, geomonitoring. Popularne kierunki związane z językiem angielskim to lingwistyka stosowana, metodyka nauczania języka angielskiego oraz filologia angielska. Wyniki z egzaminu maturalnego z języka angielskiego mogą być również brane pod uwagę przy rekrutacji na studia humanistyczne, takie jak dziennikarstwo i komunikacja, historia lub kulturoznawstwo.

Przedmioty rozszerzone: geografia, język angielski

Otwarcie poszczególnych klas zależy od liczby kandydatów zainteresowanych danym rozszerzeniem.

Zapraszamy do naszego LO!!!