• Profile klas

    • Już wkrótce zaczniemy nabór na rok szkolny 2023/2024. Wszystkim zainteresowanym ofertą naszej szkoły chcemy zaproponować wspólną naukę w jednej z następujących klas:


     Klasa medyczna


     Badanie mutacji koronawirusów – zdjęcie


     Klasa medyczna jest adresowana do uczniów, którzy chcą w przyszłości podjąć studia z zakresu nauk medycznych oraz do tych, dla których pasją jest poznawanie i rozwijanie swoich zainteresowań z zakresu biologii i chemii.

     Zdobyta podczas nauki w klasie medycznej wiedza pozwoli w przyszłości na studiowanie takich kierunków jak: medycyna, farmacja, analityka medyczna, fizjoterapia, rehabilitacja, dietetyka, zdrowie publiczne, elektrokardiologia, ratownictwo medyczne, inżynieria środowiska, biotechnologia, biologia, chemia, bioinżynieria, bioinformatyka, kosmetologia, biochemia, biofizyka, weterynaria, leśnictwo, ochrona środowiska i wiele innych.

     Nasza szkoła słynie w regionie ze świetnych wyników egzaminu maturalnego z przedmiotów rozszerzonych w profilu medycznym, a nasi absolwenci regularnie dostają się na najlepsze w kraju uczelnie medyczne.

     Ponadto szkoła prowadzi aktywną współpracę z Wydziałem Nauk Medycznych Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, dzięki czemu nasi uczniowie już w szkole średniej mają szansę brać udział w spotkaniach, wykładach i warsztatach prowadzonych przez wykładowców uniwersyteckich.

     Przedmioty rozszerzone: biologia i chemia


     Klasa sportowa


     Bezpłatne Mężczyzna W Czarnej Koszuli Gry W Siatkówkę Zdjęcie z galerii     Klasę sportową proponujemy uczniom sprawnym fizycznie, ceniącym sobie ruch, kulturę fizyczną oraz propagującym zdrowy tryb życia. W klasie tej główny nacisk położony zostanie na siatkówkę, ale nie tylko. Nasi uczniowie pod okiem doświadczonych trenerów doskonalić będą także umiejętności w zakresie innych najpopularniejszych dyscyplin sportowych (koszykówka, piłka nożna, tenis, piłka ręczna, fitness) oraz reprezentować szkołę na międzyszkolnych zawodach i turniejach sportowych. Liceum dysponuje jedną z najlepszych w regionie baz sportowo-rekreacyjnych (multifunkcyjna hala sportowa, nowoczesna siłownia, nowe boisko szkolne ze sztuczną nawierzchnią), a sukcesy na arenie wojewódzkiej i ogólnokrajowej w takich dyscyplinach jak pływanie, siatkówka przestały w ostatnich latach być rzadkością, za sprawą działających przy LO dwóch klubów sportowych – UKS Kurort Ciechocinek oraz SKS Aleksandria LO Ciechocinek.

     Jako, że sport nierozłącznie związany jest ze zdrowiem oprócz wychowania fizycznego w klasie sportowej proponujemy także biologię i język angielski jako przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym.

     Absolwenci tej klasy będą mogli kontynuować naukę na takich kierunkach studiów jak: wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja, hotelarstwo, biologia, odnowa biologiczna, filologia angielska, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo i wiele innych.


     Przedmioty rozszerzone: wychowanie fizyczne, biologia, język angielski


     UWAGA!

     Na etapie rekrutacji do klasy sportowej w szkole przeprowadzony zostanie test sprawności fizycznej kandydatów.


     Daty testów sprawnościowych:


     19 czerwca godz. 14.00 - termin główny

     3 lipca godz. 9.00 - termin dodatkowy

     1 sierpnia 9.00 - test uzupełniający     Klasa lingwistyczna


     Stosunki między Zjednoczonym Królestwem a Niemcami – zdjęcie     klasie lingwistycznej uczniowie rozwijają swoje umiejętności i zainteresowania językowe. Zajęcia prowadzone są nowoczesnymi metodami dydaktycznymi. Uczniowie pracują m.in. z platformą edukacyjną, tablicą interaktywną, filmem, obcojęzycznymi lekturami.

     Możliwości, jakie daje szkoła w zakresie kształcenia językowego, znajdują swoje odzwierciedlenie w wynikach matury z języków obcych, które należą do najwyższych w regionie oraz w wynikach olimpiad i konkursów językowych, w których uczniowie szkoły odnoszą sukcesy nawet na szczeblu ogólnopolskim.

     Absolwenci tej klasy przygotowani są do egzaminu maturalnego z zakresu rozszerzonego z języka angielskiego i niemieckiego oraz studiów na kierunkach filologicznych, językoznawstwie, kulturoznawstwie, lingwistyce stosowanej oraz na kierunkach związanych z turystyką i hotelarstwem.


     Przedmioty rozszerzone: język angielski, język niemiecki


     Klasa politechniczna


     Bezpłatne Kobieta Ilustrująca Wzór Alberta Einsteina Zdjęcie z galerii


     Klasa politechniczna to odpowiedni wybór dla tych, których fascynują nauki ścisłe takie jak matematyka czy fizyka. To również świetna propozycja dla tych, którzy chętnie biorą udział w olimpiadach i konkursach, nie boją się nowych wyzwań.

     Klasa politechniczna pozwoli uczniom zdawać egzamin maturalny z wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym, umożliwiając dobry start na różne kierunki studiów wyższych.

     Zdobyta wiedza pozwoli na studiowanie takich kierunków jak: matematyka, fizyka, astronomia, optometria, ekonomia, handel krajowy i międzynarodowy, liczne kierunki politechniczne oraz wiele innych.

     Uczniom klasy politechnicznej proponowane są ponadto wyjazdy na pokazy fizyczne, odbywające się na Wydziale Fizyki i Astronomii UMK, z którym szkoła współpracuje.


     Przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka


     Klasa humanistyczna